Braun gasi chanukową świecę, a w Polin wybucha pożar

Kiedy w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze nagrania z „akcji gaśniczej” w wykonaniu posła Grzegorza Brauna, pomyślałam sobie, że zrobił to o kilka lat za późno. Dlaczego lider Konfederacji Korony Polskiej, zadeklarowany chrześcijanin, nie zgasił menory odpalanej z okazji „Chanuki w Sejmie RP” we wcześniejszej kadencji? Przecież jeszcze w 2017 roku, podczas jednego z wykładów zwracał uwagę na ukryte dno dorocznego chanukowego święta, które symbolizuje żydowską nietolerancję wobec wszystkich niekoszernych.

Braun przestrzegał wówczas, że podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych rabin wygłasza skandaliczną „modlitwę dziękczynną”, w której dziękuje Bogu m.in. za „oddanie niekoszernych w ręce koszernych”. Jest to więc de facto święto ścisłych podziałów i nie ma nic wspólnego z tolerancją, ani miłością do bliźniego. Przypominam, że w znaczeniu biblijnym bliźni to każdy człowiek. Natomiast w znaczeniu talmudycznym goje (niekoszerni) to zwierzęta pociągowe, które mają służyć żydom.

Faktem jest natomiast, że brawurowy wyczyn Brauna – dokonany w ostatnim kwartalne 2023 roku – zyskał szczególnie symboliczną wymowę. Oto bowiem w kraju nad Wisłą rozległ się ryk oburzonych, bo zgaszono ogień na jakimś żydowskim świeczniku. To samo towarzystwo nie pisnęło słówkiem, kiedy w ostatnich miesiącach żydowscy okupanci podpalili Strefę Gazy, mordując przy tym tysiące niewinnych Palestyńczyków, których minister obrony Izraela nazwał „ludzkimi zwierzętami”.

Wśród oburzonych zachowaniem Brauna obłudników, w pierwszej kolejności należy wymienić polskojęzycznych biskupów okupujących Kościół katolicki w Polsce. Pośpiesznie opublikowali oświadczenie Przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. «W związku z wydarzeniem w Sejmie, którego dopuścił się pan poseł Grzegorz Braun gasząc świece chanukowe i oświadczając, że nie jest mu wstyd za to, co zrobił, oświadczam, że jest mi wstyd i przepraszam całą społeczność Żydów w Polsce» – oznajmił kard. Grzegorz Ryś.

Czy kardynał ten pochylił się kiedyś nad ofiarami żydowskich mordów w Palestynie? Nigdy! Czy było mu wstyd, kiedy żydowscy okupanci niszczyli chrześcijańskie świątynie w Palestynie? Nie!

Do głosu faryzeuszy dołączył red. Tomasz Terlikowski, który otrzymał od mainstreamu koncesję na bycie „czołowym katolickim publicystą w Polsce”. Na swoim profilu na Facebooku opublikował fotografię menory z podpisem «Solidarność».

To samo foto menory wrzucił do mediów społecznościowych poseł Roman Giertych, dołączając w opisie swój apel: «Mam propozycję do posłów. Niech każdy opublikuje takie zdjęcie».

Giertych w Sejmie X kadencji został członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Czy podnosił on alarm, aby wydostać z Gazy uwięzionych tam obywateli Polski, którym groziło śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony izraelskiego agresora? Nic o tym nie słyszałam! Dramat tych ludzi nagłaśniali na swoich kanałach niezależni dziennikarze Rafał Otoka-Frąckiewicz i Edyta Paradowska, podczas gdy polskojęzyczni politycy mieli ich los w głębokim poważaniu.

Politycy w Polsce wolą utyskiwać nad losem świec. Podobnie zresztą jak polskojęzyczni dziennikarze i celebryci, którzy tak jak politycy prześcigają się w potępieńczych oświadczeniach nt. zachowania Grzegorza Brauna.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wykluczył posła Brauna z obrad parlamentu i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury. Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński chciał dymisji Hołowni w związku z zachowaniem Brauna. Wkrótce potem Hołownia powiedział: «Nie możemy pozwolić, żebyśmy stali się zakładnikami Brauna» i zapewnił, że «Sejm nadal pozostanie otwarty dla wszystkich». Po czym odczytał przed parlamentarzystami „list od rabinów”, w którym Michael Schudrich i Szalom Dow Ber Stambler zaapelowali o ponowną możliwość zapalenia chanukowej świecy w Sejmie.

Hołownia od razu zareagował na tę propozycję, przekazując, że Kancelaria Sejmu zorganizuje to ponownie w środę. «Serdecznie państwa na tę uroczystość zapraszam, niezależnie od barw partyjnych, sympatii czy antypatii, bądźmy jutro wszyscy razem i pokażmy naszą solidarność w tym względzie» – ogłosił we wtorkowy wieczór marszałek.

Zareagował też zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, biskup Jerzy Samiec, który wystosował list otwarty do Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha. A w treści takie oto bicie pokłonów: «Wiele się nauczyliśmy, wiele zrozumieliśmy, ale wciąż mamy – jako chrześcijanie – wiele powodów do zawstydzenia. Mam nadzieję, że za stanowczą reakcją Pana Marszałka Sejmu RP podążą kolejne, zdecydowane działania. Modlę się, aby światło chanukowych świec, korespondujące z nadzieją adwentowego światła, wciąż trwało, rozpalając serca naszego społeczeństwa i naszych Kościołów.»

Lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk podkreślił, że wiele środowisk na świecie «obserwowało z niepokojem to, co wydarzyło się w Sejmie». Odnosząc się do polskich parlamentarzystów dodał z zadowoleniem, że nie widział żadnej różnicy między lewą stroną, prawą stroną i centrum, bo wszyscy zareagowali w taki sam sposób. Czyli potępili zgaszenie chanukowej świecy.

Do głosu oburzonych dołączyła nawet Konfederacja. Lider ugrupowania Sławomir Mentzen natychmiast poinformował w mediach społecznościowych: «Potępiam czyn Grzegorza Brauna. W najbliższej przyszłości podejmę dalsze kroki w tej sprawie.» Chwilę później na oficjalnym profilu Konfederacji pojawił się taki wpis: «Uchwała KP Konfederacja z 12 grudnia 2023 r.: Klub Poselski Konfederacja potępia zachowanie posła Grzegorza Brauna.»

Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki skierował do Prokuratury Krajowej wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posła Grzegorza Brauna. Natomiast Anna Maria Żukowska z Lewicy, krzyczała w Sejmie: «W Polsce nie ma miejsca na zachowania antysemickie, rasistowskie i ksenofobiczne.»

Najciekawiej do sprawy odniósł się Janusz Korwin-Mikke, publikując w mediach społecznościowych wymowny komentarz: «Nie rozumiem, przecież WCz. Grzegorz Braun nie zrobił nic innego, jak tylko przychylił się do apelu lewicy o rozdziale religii od państwa…»

Zareagował też Adam Bodnar, który w rządzie Tuska ma zostać ministrem sprawiedliwości oraz prokuratorem generalnym. Na platformie X (dawniej Twitter) zamieścił on krótki wpis: «Art. 119, 157, 195 oraz 257 kodeksu karnego», do którego dołączył grafikę menory.

Kuriozum polega na tym, że art. 119 kodeksu karnego dotyczy dyskryminacji z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej czy wyznaniowej bądź bezwyznaniowej.

Tymczasem tuż po całej akcji, poseł Grzegorz Braun wytłumaczył swoje zachowanie następująco: «Nie może być miejsca na akty rasistowskiego, plemiennego, dzikiego, talmudycznego kultu na terenie Sejmu RP!»

Fakty są bowiem takie, że to właśnie Chanuka jest przykładem dyskryminacji – żydów wobec gojów.

W tym pożarze nie mogło zabraknąć oświadczenia ambasadora Izraela w Polsce. Ja’akow Liwne, napisał na X (dawniej Twitter): «Wstyd. Właśnie zrobił to poseł polskiego parlamentu. Kilka minut po tym, jak świętowaliśmy tam Chanukę.»

Hola! A z jakiej racji żydzi świętują w polskim parlamencie?

Z kolei Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce napisał: «Jestem oburzony paskudnym antysemickim czynem, którego dzisiaj dopuścił się jeden z polskich parlamentarzystów. Stany Zjednoczone sprzeciwiają się antysemityzmowi, a ten skandaliczny akt należy potępić z całą surowością. Polska w swojej historii doświadczyła okrucieństw Holokaustu, a ten odrażający akt nienawiści przypomina nam wszystkim, dlaczego musimy zachować czujność i walczyć z antysemityzmem w każdej minucie każdego dnia.»

A czy jakikolwiek amerykański dyplomata wyraził kiedykolwiek oburzenie z powodu cierpienia Palestyńczyków – czyli prawdziwych Semitów (w przeciwieństwie do żydów chazarskich) – którzy od dziesięcioleci doświadczają okrucieństwa Holokaustu, jakie zafundował im syjonistyczni okupanci? Jakoś nie zauważyłam.

I wreszcie, czy pożar jaki właśnie wybuchł w kraju nad Wisłą, otworzy w końcu Polakom oczy i sprowokuje do ratowania naszej ojczyzny, by nie podzielić wkrótce losów Palestyńczyków? Nie sądzę.

Agnieszka Piwar

Podobne wpisy

21 komentarzy

 1. Tak, to przerażające, że Polacy nie myślą, nie zastanawiają się, dlaczego w polskim Sejmie celebrowane są żydowskie święta? W Pałacu Namiestnikowskim rozpoczął te obrzędy Lech Kaczyński… Chyba w Sejmie poszło to równolegle… Jeszcze bym to rozumiała, gdyby w Knesecie umieszczono krzyż, ale to przecież dla jego członków i w ogóle wyznawców ich religii byłoby bluźnierstwem! Zdaje się, że w Polsce nikt nie protestował. Ale mamy tchórzy… Dlaczego więc tak nachalnie wpychają się tam? Bo przejęli Polskę i czują się u siebie – i tylko jeden Pan poseł to widzi i ma odwagę zgasić menorę! Co za straszne „przestępstwo”!

 2. Nic mi nie wiadomo o tym aby w izraelskim parlamencie obchodzono nasze święta katolickie.

 3. Podziękowania dla Pana Grzegorza Brauna. Precz z Chanuką z Sejmu i „Dniami Judaizmu” z Kościoła.
  .https://swietatradycja.wordpress.com/2023/12/13/podziekowania-dla-pana-grzegorza-brauna-precz-z-hanuka-z-sejmu-i-dniami-judaizmu-z-kosciola/

  Chrześcijanin nie może popierać tego świętowania, ponieważ uderza ono w sam rdzeń chrześcijaństwa, jakim jest spełnienie Starego Testamentu w Nowym Testamencie i tym samym ustanowienie jedynego prawdziwego kultu jedynego prawdziwego Boga, jakim jest religia chrześcijańska.
  .https://teologkatolicki.blogspot.com/2023/12/czy-katolikowi-wolno-swietowac-chanukke.html

  Jak polscy Żydzi zbudowali filmowe imperium w USA?

  Oscar. Święty Graal w krainie X muzy. W jego blasku – zasłużenie – ogrzali się również polscy twórcy.

  Wajda, Pawlikowski, Polański, Starski, Kaczmarek, Braun czy Kamiński – to nazwiska, które w filmowym (i nie tylko) świecie kojarzą się z Polską.

  Ale czy wiemy, że pierwszą kobietą nominowaną do Oscara za reżyserię była Polka – Wanda Jakubowska, słynny Max Factor urodził się w Zduńskiej Woli, Bronisław Kaper, wybitny hollywoodzki kompozytor i zdobywca statuetki za muzykę do filmu Lili, zdał maturę w gimnazjum im. Stanisława Staszica w Warszawie, a w tej samej Warszawie na świat przyszedł „oscarowy” producent Goldwyn?
  polin.pl/pl/wydarzenie/jak-polscy-zydzi-zbudowali-filmowe-imperium-w-usa

  en.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Braun

  Michał Lorenc

  polin.pl/pl/oswiadczenie-ws-antysemickiego-zachowania-posla-grzegorza-brauna

 4. Dlaczego święty arcybiskup Jan Chryzostom Złotousty, arcybiskup Konstantynopola, ojciec i doktor Kościoła wygłosił słynne homilie przeciw żydom?

  December 15, 2023 by vrs

  Dlatego że także ówcześni judeochrześcijanie zwani wtedy wprost judaizantami zaczęli obchodzić różne święta żydowskie – poniższy fragment pochodzi z Homilii I (cap. I):

  “Żydzi straszą was jakbyście byli małymi dziećmi a wy tego nie zauważacie.

  Wielu niegodziwych niewolników używa przerażających i dziwacznych masek by przestraszyć młodych – maski te nie są przerażające w istocie, lecz takimi się wydają dla nierozwiniętych umysłów dzieci, w ten sposób zatem wywołują u wielu śmiech. W taki sam sposób żydzi straszą chrześcijan o naiwnych umysłach upiorami ze swych bożnic. Jakże mogą was przerażać ich śmieszne i bezwstydne synagogi? Czyż nie są świątyniami ludzi, którzy zostali odrzuceni, zhańbieni i potępieni?”
  .https://nondraco.wordpress.com/2023/12/15/dlaczego-swiety-jan-chryzostom-wyglosil-slynne-homilie-przeciw-zydom/

  “Przy tej okazji przypomnę obyczaj, jaki w diasporze kultywowano jeszcze na początku XX w. Na łamach Forvard. The Jewish Daily wspomina o nim Hervey Gertel, którego rodzina przed II wojną światową mieszkała w Łodzi.

  Otóż powszechnym wtedy tam obyczajem było czytanie całymi rodzinami Toledot Jeszu wieczorem i w nocy nazywanej przez Żydów Nittel Nacht.

  Ta noc, to chrześcijańska wigilia Bożego Narodzenia, kiedy nie należało także studiować Tory. O złej tradycji tego obyczaju świadczy już sama jego nazwa – Nittel Nacht, przez jednych tłumaczona jako „noc narodzin” (łac. natalis), przez innych jako „noc tego, który został powieszony” (hebr. nitleh), lub „noc tego, który został zabrany” (hebr. natul).”
  .https://nondraco.wordpress.com/2023/12/14/__trashed/

  Louis de Funes
  Le Gendarme de St. Tropez
  Żandarm z Saint Tropez

  Louis de Funès udzielał wsparcia arcybiskupowi Lefebvre’owi oraz Bractwu św. Piusa X i nie chodziło tylko o wsparcie duchowe. Aktor w swoim testamencie zapisał jedną trzecią swojego majątku FSSPX odprawiającej łacińską Mszę Św. Trydencką.
  .https://nondraco.wordpress.com/2023/12/12/mel-gibson-francuskiej-komedii/

 5. Mam prośbę do wszystkich przeciwników pana Brauna, żeby wsłuchali się w to o czym śpiewa rabin zapalając świece. Otóż wychwala on rasę żydowską składając swoistą modlitwę dziękczynną dziękując bogu za przekazanie niewiernych, czyli nas gojów w ręce tzw. koszernych czyli żydów. Którzy to mogą traktować gojów jak np. zwierzęta pociągowe. Normalnie święto równości między narodami. Ze świętem tym związana jest przypowieść o Judycie, córka arcykapłana Jochanana, która podstępnie nakarmiła słonym serem dowódcę armii asyryjskiej Holofernesa. Holofernes gasząc pragnienie upił się i zasnął , a Judyta odcięła mu wtedy głowę. Co spowodowało przegraną Asyryjczyków.

 6. żydofil Grzegorz Ryś – Ateista został kardynałem żydofila Franciszka

  Ostatnio Piotr Tymochowicz opublikował na FB

  facebook.com/TymochowiczPiotr/videos/kiedy%C5%9B-m%C3%B3j-przyjaciel-grze%C5%9B-ry%C5%9B-powiedzia%C5%82-mi-takie-oto-s%C5%82owa-wiesz-zr%C3%B3bmy-po-sz/1259276401386260/

  szkolenie dla biskupów i arcybiskupów z treningu medialnego??? Piotra Tymochowicza

  wspominki ze spotkania z rabinem kardynałem ateistą Grzegorzem Rysiem

  Wspomniał, że Grzegorz Ryś określił siebie jako ateistę, a kiedy Tymochowicz spytał, czy może to opublikować, to Grzegorz Ryś powiedział, że tak, ale dopiero, kiedy zostanie kardynałem, a Tymochowicz wyjedzie do Chin.

  I stało się jedno i drugie.

  Przytoczmy więc wspominki Tymochowicza:

  „0:20 / 0:57

  Kiedyś mój przyjaciel Grześ Ryś powiedział mi takie oto słowa: . „Wiesz – zróbmy po szkoleniu z naszych spotkań taką małą tradycję, że na przykład spotykamy się dwa razy w roku na filozoficzne dysputy – ale na przykład na Litwie, lub na Ukrainie gdzieś – gdzie nikt nas nie rozpozna.
  Chętnie będę dyskutować z tobą przy winie lub dobrym whisky …. ” .

  I tak się stało, po szkoleniu dla biskupów i arcybiskupów z treningu medialnego – zapytałem nad kieliszkiem dobrego whisky – nowo poznanego Grzegorza Rysia czy im nie przeszkadza, że jestem raczej Ateistą ? .

  Grześ – uniósł wtedy znacząco brew I powiedział : . „A jak ty bracie Piotrze – myślisz kim ja niby jestem ?” (…) „Przecież ten cały kościół to biznes jest – jeden z najlepszych zresztą i nic więcej ….” . I dodał jeszcze : . „przecież większość z nas – jakieś 80% to są także Ateiści – od zawsze …” . .

  Zapytałem się go wtedy kiedy będę mógł przytoczyć naszą rozmowę I powiedzieć o niej publicznie ? . Grześ zadumał się wtedy i powiedział : . ” wiesz – jakbym jakimś cudem został Kardynałem a ty – jakbyś mieszkał w dalekich Chinach to Ok, to nic nie mam przeciw – wtedy nikt nam nic nie zrobi – nawet jak ujawnimy naszą znajomość. ” .

  Grzegorz Ryś był przez wiele lat moim przyjacielem – przynajmniej tak definiowaliśmy naszą znajomość – jednak gdy mnie zamknęli w areszcie tymczasowym Ziobry – udawał, że mnie nie zna, odwrócił się wtedy ode mnie.

  Mimo to, utrzymywałem i naszą znajomość i jego słowa lojalnie w tajemnicy. Niedawno rozmawialiśmy długo – przez telefon, przepraszał mnie za swoją bierność – gdy potrzebowałem pomocy.

  I ok, my Ateiści – potrafimy wybaczać. . Ale los sprawił, że Grzegorz Ryś – Kardynałem został Los sprawił, że ja zostałem rezydentem centralnych Chin, dlatego zgodnie z umową mogłem opublikować ten fragment z czystym sumieniem. . Pozdrawiam Cię Grzesiu bardzo serdecznie … Może kiedyś wypijemy jakieś watykańskie whisky Kto wie ….. . Piotr ”

  Piotr Tymochowicz

  I nie, nie jest to wcale śmieszne, bo taki człowiek pełni rolę kardynała.

  Wróg Kościoła Katolickiego jest w jego Sercu.

 7. Nie można pozwolić aby antykatolicki indyferentyzm religijny (obojętność religijna) zaćmił nam myślenie, musimy rozróżnić fałszywą religię Judaizmu-Talmudyzmu od prawdziwej Katolicyzmu, dobro od zła.

  Indyferentyzm religijny zasługuje na potępienie.

  Mówienie, że teraz się nie dziwmy jak będą żydzi zakłócać Msze Św. to jak powiedzieć, że jak zabije się złoczyńcę, to nie dziwmy się że będą nas mordercy zabijać.

  Zakłócenie uroczystości żydowskiej, niemiłej Bogu (i to jeszcze w instytucji państwowej, nie w zamkniętej synagodze czy prywatnym domu),

  a zakłócenie uroczystości chrześcijańskiej oddającej cześć Chrystusowi Królowi Świata (którego żydzi są wrogami) to dwa przeciwstawne czyny.

  Dlatego też dla przykładu obowiązek nakładany niegdyś na żydów słuchania kazań by się nawrócili był dobry,

  podczas gdy analogiczna rzecz zastosowana wobec katolików przez innowierców byłaby czymś obiektywnie złym.

  Pamiętajmy o katolickiej zasadzie, że kłamstwo i błąd nie mają żadnych praw.

  Już nie mówiąc o tym, że nawet z żydowskiego-religijnego punktu widzenia zapalanie chanukiji (nie mylić z menorą) w sejmie to absurd.

  Oczywiście w święcie przedkatolickiej Chanuki, upamiętniającym odzyskanie i oczyszczenie Świątyni Bożej zbezczeszczonej przez pogan,
  historycznie obchodzonym przez Izraelitów nie było nic złego, wręcz przeciwnie, ale chodzi o kontekst – obecnie jest to święto tych co jawnie odrzucają Chrystusa.

  Ale teraz Izraelem są katolicy.

  Dla chrześcijanina-katolika więc żydowska uroczystość prowadzona przez świeckich panów rabinów w polskim sejmie jest czymś skandalicznym,

  bo sugeruje, że to jednak żydzi mają rację i Chrystus nie jest Królem i Mesjaszem i to jeszcze w Adwencie, gdy właśnie się przygotowujemy na święta Jego Narodzenia.
  Nie można się więc dziwić katolikom.

  No i przynajmniej dzięki temu wiadomo kto w Polsce tak naprawdę ma ostatnie słowo i kogo za żadne skarby świata nie można obrażać.

  No i że Konfederacja okryła się hańbą karząc Brauna zamiast stać solidarnie z własnym kolegą partyjnym (nawet jeśli by się nie zgadzali co do środków jakie zastosował).

  Ale widać dla nich obrazić Żydów jest czymś gorszym niż bronić swojego.

 8. KS. JACEK TYLKA
  O religii chrześcijańskiej

  „A my przepowiadamy Chrystusa….. Żydom wprawdzie zgorszenie a Grekom głupstwo,
  lecz wezwanym moc Bożą i mądrość Bożą” (1 Kor. 1, 23. 24).

  O obojętności, czyli indyferentyzmie w rzeczach religii (1)

  Indyferentyzm religijny zasługuje na potępienie.

  Przeciwnikami tej tezy są: Herbert, Cherbury, Tindal, Rousseau itd.

  Indyferentyzm potępiła kilkakrotnie Stolica Święta. I tak Pius IX, Encykliką z r. 1846 Qui pluribus; Encykliką z r. 1858 Singulari quidem; w Syllabusie prop. 15, 16 i 18 (3) i Leon XIII Encykliką z r. 1888 Libertas praestantissimum. To, co powiedzieliśmy o indyferentyzmie, odnosi się także i do tolerancji dogmatycznej (4) i wolności wyznań (5); są one także potępione w Syllabusie Piusa IX.

  Zarzut. Sam Bóg obdarzył nas wolną wolą, wolno zatem wyznawać religię, jaka komuś przypada do gustu.

  Prawdą jest, odpowiadamy, iż Bóg obdarzył wolną wolą człowieka,
  ale żąda aby tej wolnej woli używał w dobrym kierunku,
  czyli aby Mu cześć oddawał prawdziwą.
  http://www.ultramontes.pl/dogmatyka_o_indyferentyzmie.htm

 9. Nadto, ten lud doświadczy losu swego Pasterza. Jak zostało to zapowiedziane już w postaci starotestamentalnego Józefa, Pasterz Nowego Testamentu został wydany i odrzucony przez swoich.

  I paradoksalnie znalazł uznanie u obcych, u Piłata, a później u pogan. I dziś, wierni uczniowie Dobrego Pasterza, wyszydzani przez swoich, posoborowych pseudo-katolików, znajdują prędzej uznanie u obcych, u niewierzących.

  I stąd mamy takie przypadki, że gdy się niewierzący przyglądają sporowi między katolikami wiernymi Tradycji a pseudo-katolikami zaczadzonymi ostatnim soborem [watykańskim 2] , biorąc pod uwagę argumenty obu stron, przyznają uczciwie i bezstronnie rację katolikom.

  Zdarzyło się tak już w historii, a wystarczy wspomnieć publiczną debatę między biskupami katolickimi pod wodzą św. Augustyna, a biskupami donatystów, moderowaną przez pogańskiego prefekta, i wygraną przez stronę katolicką.

  Katolikom dzisiejszym marzy się taka debata między ich biskupami [katolickimi] a biskupami modernistycznej sekty bergoliańskiej [Franciszka].

  Póki co, powszechnym doświadczeniem katolików w dotychczasowych rozmowach z przedstawicielami tej sekty po różnych jej kuriach i pałacach jest strachliwe unikanie spotkań, niezdolność do merytorycznej dyskusji, brak odpowiedzi na najprostsze pytania i powtarzanie pustych sloganów.

  ksiądz Włodzimierz Małota CM, Tarnów
  https://wiernitradycjilacinskiej.pl/2023/12/10/

 10. Zbrodniarze wojenni “Żołnierze armii okupacyjnej Izraela” wkroczyli na teren Parafii Świętej Rodziny,
  jedynej katolickiej parafii w okupowanej przez żydów Palestynie w Strefie Gazy, i strzelali do katolików wychodzących z kościoła katolickiego.

  W żydowskim ataku zginęły dwie katoliczki kobiety, matka i córka
  .https://pch24.pl/hanba-dla-izraela-mord-okupacyjnego-wojska-na-bezbronnych-katoliczkach-w-strefie-gazy/

  Izraelscy terroryści zaatakowali w okupowanej Palestynie w Strefie Gazy świątynię katolicką
  16 grudnia 2023

  Zastanawiające jest gdzie teraz, jest marszałek Hołownia, który kilka dni temu bardzo ostro wypowiadał się w zakresie działań posła Brauna, który przy użyciu gaśnicy zgasił palący się w Sejmie świecznik chanukowy.
  .https://legaartis.pl/blog/2023/12/16/izraelscy-terrorysci-zaatakowali-w-strefie-gazy-swiatynie-katolicka/

 11. Kamerzysta Grzegorza Brauna z TVN?

  pan Sebastian Napieraj zaczął kręcić film jeszcze zanim poseł Braun miał w ręku gaśnicę.

  Nasz „nagrywacz” to na 90% Sebastian Napieraj, dziennikarz TVN24 od lipca 2015, wcześniej w TVP (LinkedIn, TikTok, Twitter). Nie ma więc wątpliwości co do jego poglądów i sympatii – ewidentnie usunięty z TVP po zmianie władzy na PiS 8 lat temu. Sławetny film udostępnił na Twitterze 12 grudnia o 16:59. Problem w tym, że to nie jest jego pełna wersja.

  Co z tego wynika? Ano to, że pan Sebastian Napieraj zaczął kręcić jeszcze zanim poseł Braun miał w ręku gaśnicę.

  Musiał zdążyć wyjąć telefon i uchwyciwszy go pewnie (bo potem pewnie prowadzi kamerę) zacząć nagrywać kiedy poseł skręcił za szklane drzwi – czyli zamiar nagrywania musiał pojawić się około 2-3 sekund wcześniej, a więc kiedy poseł Braun przechodził kierując się do bocznego korytarza.

  Czyli mimo, że póki co „sytuacja” to tylko przechodzący z teczką poseł Braun pan Sebastian już wiedział co się święci!

  Wiedział to jeszcze jeden człowiek, który śledził całe zdarzenie od początku z bliska kamerą – jego materiału jednak nie odnalazłem w sieci. Na zdjęciu poniżej widać go na prawo od nagrywającego Sebastiana Napieraja.

  Warto zauważyć przy tym, że tylko oni wiedzieli wcześniej, że warto nagrywać. Z pozostałych najszybciej zorientował się reporter TV Republika, ale jego materiał też zaczyna się kiedy poseł już jest w trakcie gaszenia

  Kiedy zastanawiałem się kto to nagrał myślałem, że to raczej ktoś z asystentów czy pomocników posła Brauna. Tak, bardzo chętnie bym się dowiedział od pana Sebastiana co skłoniło go do sięgnięcia po smartfona i włączenia nagrywania video zanim cokolwiek niezwykłego zaczęło się dziać.
  https://zorard.wordpress.com/2023/11/16/polska-dla-polakow/

 12. Wyobraźcie sobie przez chwilę, że zamieściliście na waszych portalach społecznościowych kilka artykułów, w których stwierdziliście, że w Ameryce jest zbyt wielu czarnych lub Azjatów. Jak myślici, ile czasu upłynie, zanim zostaniecie zbanowani, ocenzurowani lub pogrzebani pod lawiną gróźb śmierci?

  – Kiedy jednak spojrzymy na treść powyższego artykułu, widzimy, że główna gazeta w Izraelu bezceremonialnie publikuje artykuł, w którym stwierdza w ostrych słowach, że kraj stoi w obliczu „demokratycznego niebezpieczeństwa”, ponieważ na obszarach przeznaczonych do przyszłej aneksji jest zbyt wielu Arabów.

  Czy to nie rasizm?
  https://babylonianempire.wordpress.com/2023/12/17/wojna-w-gazie-nie-chodzi-o-hamas-problemem-jest-demografia/
  https://tarnogorski.info/dramat-w-premier-league-zatrzymanie-akcji-serca-na-boisku/

  Syn dwóch narodów, marszałek dwóch armii: Konstanty Rokossowski

  Konstanty Rokossowski nie opuścił służby aż do śmierci. Ani intrygi polityczne w Warszawie, które kosztowały go stanowisko ministra obrony RP, ani tajne gry polityczne w Moskwie w przededniu XX Zjazdu, które kosztowały go stanowisko wiceministra obrony ZSRR, nie zmusiły go do rezygnacji .
  https://pl.topwar.ru/88527-syn-dvuh-narodov-marshal-dvuh-armiy-konstantin-rokossovskiy.html

  Realizując polskie plany rozmieszczenia koreańskich dział samobieżnych K9A1 w pobliżu granic Rosji, będą one mogły „dotrzeć” do Kaliningradu
  https://pl.topwar.ru/232554-pri-realizacii-polskih-planov-razmeschenija-korejskih-sau-k9a1-u-granic-rossii-oni-smogut-dostavat-do-kaliningrada.html

  https://pl.topwar.ru/news/

 13. Klimat się zmienia. Naukowcy formułują najstraszniejsze prognozy. To, że je słyszymy i reagujemy, jest bardzo postępowe. Aby jednak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniu, należy uczciwie i otwarcie nazwać jego pierwotne przyczyny.

  Przede wszystkim jest to brak poczucia proporcji w pragnieniu geopolitycznej, w tym militarnej (powiedziałbym, przede wszystkim militarnej) wyższości tych, którzy prowokują i podżegają do wojny w różnych częściach planety. A wojny są głównym źródłem brudu na naszym kontynencie.

  To pragnienie zysku, które zamienia zasoby naturalne w kapitał osobisty i okrada przyszłe pokolenia. Są to próby usunięcia z drogi krajów, które uniemożliwiają im zniewolenie całego świata i zniszczenie, wyciągnięcie soku z ziemi. A czasem wszystko rzekomo w imię zrównoważonego rozwoju (jest taki program w ONZ).

  Na mocy Porozumienia paryskiego Białoruś w pełni wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a nawet je przekracza. Świadczymy nieocenione usługi ekosystemowe dla naszego kontynentu, zachowując unikalne źródło tlenu – naturalne bagna, lasy, płuca Europy. Rozwijamy energię ekologiczną i jądrową, minimalizując ryzyko zmian klimatycznych.

  Paradoksalnie w odpowiedzi otrzymujemy nowe sankcje gospodarcze, bariery w handlu międzynarodowym i ograniczenia w dostępie do technologii. I nie tylko my.

  Czas przyznać: zielony program nie ma znaczenia w warunkach konfrontacji. Wymaga poszanowania suwerenności krajów i bezwarunkowej sprawiedliwości.

  A ci, którzy wypowiadali się tutaj w czołówce, „zatroskani o swoje wnuki”, to ci, którzy toczą te wojny.

  A wojny są strasznym zanieczyszczeniem planety.
  https://pol.belta.by/president/view/te-slowa-lukaszenko-nagrodzono-owacjami-na-stojaco-pelne-przemowienie-prezydenta-na-szczycie-klimatycznym-810-2023/

 14. Sekty chanukowej żydowskiej Chabad Lubawicz nie ma ani w rejestrze kościołów, ani innych związków wyznaniowych, o których mowa w art. 195kk – złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktów religijnych

  KK § 1.
  Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  W każdym normalnym kraju to, co zrobił Braun to nie żadne przestępstwo, tylko co najwyżej wykroczenie.
  Ale w jakim normalnym kraju Prezydent robi za szabes goja.

 15. Katolicki Sobór Nicejski II w kan. VIII stanowi:

  Nie należy przyjmować Żydów, jeśli się ze szczerego serca nie nawrócą.

  Niektórzy, wywodzący się z religii żydowskiej, nadal pozostają przy swoim błędzie i myślą, że mogą szydzić z Chrystusa, naszego Boga, udają bowiem tylko że są chrześcijanami, a potajemnie sprzeciwiają Mu się – nadal obchodzą skrycie szabat i wypełniają inne jeszcze praktyki judaizmu.

  Nakazujemy więc, że takich ludzi nie wolno dopuszczać ani do Komunii, ani do modlitwy, ani do kościoła.

  W rzeczywistości, mimo pozorów nawrócenia, są Żydami i żyją według zasad religii żydowskiej.

  Nie wolno dopuścić, aby tacy chrzcili swe dzieci i kupowali lub posiadali niewolników [nawet Hołowni].

  Jeżeli jednak któryś z nich nawróci się ze szczerą wiarą i uwierzy z całego serca, a także ujawni żydowskie obyczaje i rytuały, aby i inni mogli zostać skłonieni do nawrócenia i się poprawić, tego należy przyjąć i ochrzcić, jak również jego dzieci.

  Warunkiem jest, by było zapewnione, że odszedł od zwyczajów żydowskich. Jeżeli nie ma takiego zapewnienia, w żaden sposób nie może zostać przyjęty.

  Sobór Laterański III stanowi w Kan. XXVI:

  Wydajemy postanowienie, że należy przyjmować jako wiążące świadectwo chrześcijan przeciw Żydom we wszystkich sprawach sądowych, wówczas gdy sprzeciwiają oni chrześcijanom swoich świadków.

  Oświadczamy też, że powinni być karani anatemą ci, którzy chcieliby przy stanie faktycznym dawać pierwszeństwo Żydom przed chrześcijanami

  i działać na korzyść pierwszych, chociaż Żydów trzeba stawiać po chrześcijanach, a jakakolwiek dla nich przychylność ze strony chrześcijan płynąć może jedynie z samej tylko istoty człowieczeństwa.

  W konstytucji 69 Sobór Laterański ustanawia:

  Byłoby absurdem, by bluźniący Chrystusowi sprawował władzę nad chrześcijanami.

  Dlatego z powodu zuchwałości przestępców odnawiamy w tym artykule roztropne zarządzenie synodu w Toledo, i zabraniamy, by Żydzi pełnili urzędy publiczne, ponieważ dałoby im to pretekst do większego nękania chrześcijan.

  Jeśli ktoś powierzy im taki urząd, po uprzednim upomnieniu zostanie ukarany jak na to zasłużył, przez synod prowincjonalny, który nakazujemy odbywać każdego roku. Takiemu urzędnikowi zabrania się kontaktów handlowych [por. Encyklika A quo primum Benedykta XIV „O nadmiernej roli Żydów w Królestwie Polskim’ .] oraz innych z chrześcijanami na tak długo, dopóki wszystkiego, co uzyskał, nie obróci na korzyść ubogich chrześcijan, zgodnie z zaleceniem biskupa diecezji.

  Powinien on ze wstydem usunąć się ze stanowiska, ponieważ bezwstydnie przyjął to, co mu się nie należało. Ten sam przepis stosowany będzie wobec pogan.

  Nawróceni do wiary spośród Żydów nie mogą zachowywać dawnego obrządku żydowskiego.

  Niektórzy ludzie, jak się dowiedzieliśmy, po przyjęciu z własnej woli chrztu świętego w ogóle nie zwlekli dawnego człowieka, aby doskonale się przyoblec w nowego.

  Zachowując resztki dawnego obrzędu i przez takie pomieszanie zniekształcają piękno religii chrześcijańskiej. Ponieważ napisano: przeklęty człowiek, który kroczy po ziemi dwiema ścieżkami, (Wugata Syr 2,14; 3,28 w Tysiąclatce Syr 2,12) oraz nie wdziewa się sukni utkanej z wełny i lnu (Pwt 22,11) postanawiamy, że przełożeni kościołów wszelkimi sposobami winni ich powstrzymać od zachowywania dawnego obrządku, aby tych, którzy z wyboru wolnej woli przyjęli religie chrześcijańską, zbawienny przymus utrzymał w zachowaniu jej zasad. Gdyż mniejszym złem jest nie znać drogi Pańskiej, niż poznawszy ją, odwrócić się od niej.

 16. Jeszcze za czasów Papieża Piusa XII w liturgicznym obrzędzie objęcia Bazyliki na Lateranie przez nowo wybranego papieża,

  podczas procesji po ceremonii koronacji [Papieża] przewidziana była przerwa w pobliżu Monte Giordano,

  niedaleko getta [żydowskiego],

  gdzie społeczność Rzymu wraz ze swoimi dostojnikami wychodziła papieżowi na spotkanie i klękała, by ofiarować mu zwój Prawa.

  Odpowiedź, jakiej udzielał im papież, była ściśle rytualna:

  „Mężowie Hebrajscy, Święte Prawo chwalimy i czcimy jako przekazane waszym ojcom od Wszechmogącego Boga przez ręce Mojżesza.

  Potępiamy jednak i odrzucamy waszą praktykę i próżną wykładnię Prawa.

  Wiara apostolska uczy bowiem, że Zbawiciel, którego wy dotąd na próżno wyczekujecie, dawno już przyszedł, i głosi Pana Naszego Jezusa Chrystusa, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje, Bóg przez wszystkie wieki wieków.

  A zatem Stare Przymierze [żydowskie] zostało unieważnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *