Elon Musk przypieczętował judaizację Polski

Światowe media znowu trąbią o Polsce. Taka popularność tylko – jakżeby inaczej – w kontekście mitycznego antysemityzmu. Nasz upodlony kraj odwiedził sam Elon Musk, który na polskiej ziemi bił się w piersi przed żydami. Wygląda na to, że plemię żmijowe obficie korzysta z diabelskich mocy, skoro ugina się przed nim nawet najbogatszy człowiek świata.

Multimiliarder odwiedził Polskę w celu publicznego zadośćuczynienia. Musk, kilka miesięcy wcześniej został oskarżony o udostępnianie antysemickich wiadomości na swojej platformie X (dawniej Twitter). Zarzuty nasiliły się po tym, jak poparł wypowiedź anonimowego użytkownika, który stwierdził, że społeczności żydowskie promują „nienawiść przeciwko białym” i odpowiadają za sprowadzanie „hord mniejszości, które zalewają kraj”.

Po bojkocie reklam na portalu X i potępieniu przez Biały Dom, Elon Musk pokornie się pokajał. Po czym w ramach pokuty i rekompensaty przyjechał do kraju nad Wisłą, by wziąć udział w uroczystościach poprzedzających obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Zaproszenie do Polski otrzymał od rabina Menachema Margolina, szefa Europejskiego Stowarzyszenia Żydów.

W trakcie wizyty, Musk odwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a w Krakowie uczestniczył w konferencji nt. antysemityzmu w Internecie. Dyskutował tam z Benem Shapiro, popularnym amerykańskim komentatorem politycznym i pisarzem żydowskiego pochodzenia.

Shapiro poprosił swojego rozmówcę o skomentowanie tego, że antysemityzm na Zachodzie narasta po wybuchu wojny Izraela z Hamasem. Udzielając odpowiedzi, Elon Musk uniżył się i wyznał, że był naiwny, sądząc, iż „antysemityzm nie może się odrodzić”. Konflikt palestyńsko-izraelski skwitował słowami: „To przykre, że tak wielu ludzi zginęło w Strefie Gazy. Ale rozumiem, dlaczego Izrael atakuje”.

W relacjach z krakowskiej konferencji darmo szukać potępienia holokaustu Palestyńczyków, czyli prawdziwych Semitów. Perfidia polega na tym, że mówiąc o antysemityzmie, uczestnicy dyskusji skupiali się jedynie na zjawisku niechęci wobec żydów, a więc wyznawców judaizmu, którzy w większości nie są przecież nawet Semitami. Jednocześnie zbagatelizowano fakt, że wyznający judaizm syjoniści dokonują właśnie ludobójstwa na semickim narodzie palestyńskim.

Co znamienne, najbogatszy człowiek świata stwierdził, iż nigdy nie będzie w stanie zapewnić, że antysemityzm [rozumiany jako niechęć tylko wobec żydów] na jego platformie zostanie zredukowany do zera. Musk zapewniał jednak, że X ma najmniejszy poziom antysemityzmu w porównaniu z jakąkolwiek inną platformą mediów społecznościowych. Jako przykład wskazał, że na TikToku występuje około pięć razy więcej antysemityzmu.

Przy tej okazji chciałam odnotować, iż całkiem niedawno TikTok zablokował udostępnione przeze mnie nagranie, ukazujące tragedię Palestyńczyków. Wstrząsający film, liczący zaledwie dwie minuty, przedstawiał ruiny zniszczonych domów w Dżabaliji – miasta w Autonomii Palestyńskiej, w północnej części Strefy Gazy. W komentarzu napisałam: „Oto co zostało po izraelskiej ofensywie”. Film natychmiast usunięto pod pretekstem „naruszenia zasad społeczności”.

Jednocześnie ilekroć wspomnę coś o żydach/syjonistach na platformie X (dawnej Twitter) – na przykład w kontekście zbrodni na Palestyńczykach albo jak judzą w kwestii wojny na Ukrainie – dyżurni hejterzy piszą mi komentarze typu „wyp*erdalaj” i znacznie gorsze. Kiedy zgłaszam to jako nękanie, dostaję odpowiedź od administracji X: „Ustaliliśmy, że zgłoszone przez Ciebie treści nie naruszają naszych zasad”.

Wychodzi więc na to, że zwalczanie mitycznego antysemityzmu w mediach społecznościowych, polega na hejtowaniu niewygodnych dla żydów wpisów, blokowaniu krytycznych treści pod adresem syjonistów oraz zakazie ujawniania i potępiania zbrodni Izraela.

Po wizycie na terenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, Elon Musk wyznał publicznie: „Aspiruję do tego, aby być żydem”. Właściciel platformy X powiedział o Auschwitz-Birkenau, że gdyby wtedy istniały media społecznościowe, nie byłoby to możliwe.

Tymczasem pozwolę sobie się z tym nie zgodzić, co wyjaśnię na szokującym przykładzie z ostatnich kilku lat.

Musk zapewne nie wie, że hitlerowcy założyli obóz koncentracyjny w Oświęcimiu jako miejsce deportacji i eksterminacji Polaków. Z czasem zaczęto tam sprowadzać też innych, w tym żydów (a ich współwyznawcy zrobili potem z tego shoah business). KL Auschwitz-Birkenau stał się symbolem likwidowania ludzi w oparciu o nazistowską eugenikę. Niemcy decydowali sobie według własnego widzimisię (podziału) – kto może jeszcze trochę pożyć i dla nich pracować, a kogo rychło ukatrupią.

Także z selekcją – która dla wielu skończyła się przedwczesną śmiercią – mieliśmy do czynienia w trakcie fałszywej pandemii. Wskutek blokady służby zdrowia, w samej tylko Polsce uśmiercono blisko ćwierć miliona osób. Pozbywano się pacjentów pod różnymi pretekstami. Dla przykładu, niektórym przewlekle chorym przekładano termin operacji ratującej życie, innym odmawiano udzielenia pomocy medycznej, bo nie mieli paszportu covidowego bądź testu na koronawirusa, etc.

Jednak nadmiarowe zgony w czasach mniemanej pandemii, to dopiero początek. Niemal każdego dnia czytamy nekrologii, że ktoś umarł na tzw. naglicę. Dziwnym zbiegiem okoliczności, takie nagłe zgony trafiają się główne tym nieszczęśnikom, którzy naiwnie dali sobie wstrzyknąć preparat mRNA.

Jak na to wszystko reagowały media społecznościowe, o których mówił Elon Musk? Stosowały bezwzględną cenzurę! Jeśli ktoś wyraził krytyczną opinię nt. terroru obostrzeń, podejrzanych szpryc czy podważał wiarygodność przekupionych przez Big Pharmę „ekspertów”, to najczęściej był natychmiast banowany.

Ile istnień ludzkich udało by się ostrzec, uświadomić i uratować, gdyby nie tamta cenzura? Ile jeszcze osób wykończy naglica? Nie wolno o tym mówić, to niedobra jest.

Niedobra też mówić o tym, że wyznawcy judaizmu perfidnie przejęli katolicką (niegdyś) Polskę. Przykładem są huczne obchody tzw. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim, które poprzedziły wizytę Muska w naszym (?) kraju. Sytuację dopełniają, trwające od tygodni, rytualne potępienia akcji gaśniczej Grzegorza Brauna z okazji Chanuki w Sejmie RP.

Agnieszka Piwar
Fot. print screen/YouTube

Podobne wpisy

15 komentarzy

  1. Bo wierni mają to gdzieś i widząc faryzejstwo biskupów, coraz częściej w ogóle przestają chodzić do kościoła. Huczne obchody tzw. Dnia Judaizmu były wśród hierarchów kościelnych.

 1. Żydzi z gett talmudycznych i podobnych środowisk mogą być semitami. Ostatnio gdy prof Uniwersytetu Hebrajskiego w TelAviwie Schlomo Sand wudał książkę Narod Wymyślony i następne, w ktorych przrzedstawił wyniki bardzo naukowych, wielodyscyplinarnych , kosztownych badań korzeni syjonistycznych koloniatorow Palestyny , stwierdzające , że nigdy żaden narod nie uciekal z Egiptu, nie zdobywal Ziemi Obiecanej , nigdy nie bylo krola Salomona ani jego krolestwa (czyli Stary Testament jest narodotwórczą mitologią narodu ,którego nie bylo) i postulował dużą ,iczebność Żydów jako efekt przejścia Chazarów (wylacznie mozaistów pochodzenia tatarsk tureckiego) na talmudyzm i rabinizm popularne jet nazywanie żYDÓW cHAZARAMI. jEST TO NOEPRAWDOPODOBNE. rACZEJ JEST TO EFEKT TRAKTOWANIA KOBIET JAKO JAJNIKOW TALMUDYCZNEJ RASY PRZEZ WIERZACYCH TALMUDYSTOW ROZUMIEJĄCYCH ZE sTAREGO tESTAMENTU PORFZEBĘ WYKONYWANIA OBIETNICY jAHVE O MULTIPLIKACJI POKOLENIA aBRAHAMA NA do lczebności piasku. Pierwszą hodowlę talmudystów w rodzinach szojchetow (profesjonalistów od koaszernego) wprowadził Piłsudski pod pretekstem obowiązku dopłat z buddżetu do uboju rytualnego talmudystów.

 2. Ta swołocz z garbatymi nosami opanowuje cały świat a pomagają im gady za judaszowe srebrniki. Człowiek bez Boga nic nie zdziała. Wiara jest łaską – dlaczego tych łask brakuje po SWII? Skoro brakuje łask to kto przejmuje władzę nad człowiekiem?

 3. 25 stycznia 2024

  za zgodą czynników watykańskich

  w bazylice św. Bartłomieja w Rzymie odbyło się nabożeństwo,

  które odprawił Pan Pastor Justin Welby z Państowego Brytyjskiego Kościoła Amglikanów,

  tytułujący się arcybiskupem Canterbury.

  To człowiek świecki ubrany w religijne szaty.

  Nabożeństwo schizmatyckie i heretyckie w stolicy chrześcijaństwa,

  w mieście męczeńskiego świadectwa Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

  Rewolucja w toku.
  ksiądz Jacek Bałemba Wrocław

  Kościół Rzymskokatolicki św. Józefa

  52-411 Wrocław,

  ul. Wiejska 34
  (wejście nie od ulicy,
  lecz od podwórka)

  MSZA ŚWIĘTA
  w rycie rzymsko-katolickim trydencka, klasyczna, łacińska

  NIEDZIELA (z kazaniem) – godz. 12.00
  Dni powszednie – godz. 19.00
  https://actualia.blog/2024/01/26/swiecenia-anglikanskie-sa-niewazne/

  https://sacerdoshyacinthus.com

  https://sacerdoshyacinthus.com/2024/01/26/kosciol-katolicki-nie-obchodzi-zadnego-dnia-islamu/

  Kościół Katolicki NIE obchodzi żadnego dnia antykatolickiego satanizmu,
  judaizmu antystarotestamentowego,
  talmudyzmu !

  19
  piątek
  sty 2024
  Posted by Sacerdos Hyacinthus in Uncategorized

  Katolikom narzucane są inicjatywy i sformułowania typu: „Dzień judaizmu w Kościele Katolickim”.

  Są to inicjatywy i określenia – słowa – nieprawdziwe, wprowadzające katolików w błąd.

  Pomysł ludzi niewiernych wierze katolickiej.

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI NIE OBCHODZI ŻADNEGO DNIA JUDAIZMU!

  Kościół Katolicki jest jedynym prawdziwym Kościołem założonym przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka.

  Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, i jedynym Zbawicielem człowieka.

  Tych elementarnych prawd uczy nas wiara katolicka, jedyna prawdziwa wiara, jedyna wiara dająca zbawienie.

  Jedynie o tej wierze powiedział Pan nasz Jezus Chrystus, wysyłając Apostołów na misyjny trud głoszenia Ewangelii wszystkim narodom:

  „Idąc na cały świat, opowiadajcie ewangelię wszelkiemu stworzeniu.

  Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony;

  a kto nie uwierzy, będzie potępiony”

  (Mk 16, 15-16).

  Trzeba te słowa przypominać także tym, którzy od wiary katolickiej odpadli.

  I trzeba te słowa przypominać także tym, którzy wiary katolickiej nie przyjęli.

  Treści katolickie czytajmy codziennie:
  sacerdoshyacinthus.com
  verbumcatholicum.com
  actualia.blog
  Dalsze krzewienie powyższych adresów – w Polsce i za granicą –
  będzie współpracą w dobrym dziele. A.M.D.G.
  https://sacerdoshyacinthus.com/2024/01/19/kosciol-katolicki-nie-obchodzi-zadnego-dnia-judaizmu/

 4. ksiądz Włodzimierz Małota CM

  O tych wyspach, to zdaje się bardzo wyraźnie, że Ojciec Kościoła chyba m.in. o nas mówił i pisał.

  O katolikach integralnie i bezkompromisowo wiernych Tradycji.

  Skąd św. Augustyn wiedział, że tak będzie wyglądał Kościół Chrystusowy w XXI wieku?

  Że to będą garstki/wysepki rozsiane po całym świecie, na oceanie pogaństwa i na morzu fałszywej religii? Jedna garstka/wysepka w Tarnowie,
  inna w Mielcu,
  jeszcze jedna w Dębicy.
  Garstka koło Dąbrowy Tarnowskiej, kolejna w Krośnie, a jeszcze jedna w Sanoku. Coś w Myślenicach, coś nad Dunajcem, i jeszcze coś w Przemyślu.

  Takie garstki/wysepki w morzu fałszywej i psującej się szybko religii, w okolicy – podobno – najpobożniejszej diecezji na świecie. No w głowie się to nie mieści.

  Biskup Hippony nie wiedział, że tak będzie katolicyzm wyglądał na początku XXI wieku, ale wiedział, że tak wyglądał jeszcze na początku wieku IV, czyli tuż przez jego pojawieniem się na świecie.

  A skoro tak wyglądał, to zawsze jeszcze może tak wyglądać, zwłaszcza biorąc poważnie pod uwagę Boże Objawienie, a w szczególności zapowiedzi Pana Jezusa dotyczące losu Jego Kościoła pod koniec jego drogi w doczesności.

  „Morze już się uspokoiło” – mógł 22 grudnia 412 roku, z ambony katedry w Hipponie powiedzieć swoim wiernym Święty i wyśmienity Biskup. Co prawda, katolicy w tamtej okolicy byli jeszcze wtedy nękani przez sektę donatystów, ale morze pogaństwa się uspokoiło, wielkie prześladowania ustały.

  Na naszych oczach, w naszych czasach i w naszej okolicy ten ocean pogaństwa i morze fałszywej religii zaczyna na nowo szaleć. I to w sposób nie widziany nigdy wcześniej. I wszystko wskazuje na to, że jest to być może jego ostatnie szaleństwo, na powitanie tego, który wszelkie bezbożnictwo do szaleństw instyguje. Jeśli tak, to szykujmy się na wściekle fale, które będą uderzały w nasze katolickie wysepki.

  Będą uderzać i będą się rozpraszać, nie czyniąc wysepkom szkody. Jeśli tylko te wysepki będą z twardej nieporuszonej skały, a nie z piasku przenoszonego to tu, to tam, byle wiaterkiem…

  Błogosławionej niedzieli!

  Z Panem Bogiem!

  ksiądz Włodzimierz Małota CM
  ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, (właściwie Zgromadzenie Misji, łac. Congregatio Presbiterorum Saeculorum Missionis (CM) )

  KATOLICKA MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA ŁACIŃSKA
  KAPLICA TARNÓW
  TEL: 537 551 189
  504 230 217
  664 135 848
  724 609 011
  ksiądz Włodzimierz Małota CM
  https://wiernitradycjilacinskiej.pl/2024/01/22/kazania-na-iii-niedziele-po-objawieniu-21-01-2024-r/

  KATOLICKA MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA ŁACIŃSKA
  kaplica Rzymskokatolicka Św. Rodziny, Bydgoszcz

  Msza Św trydencka

  ksiądz Dariusz Kowalczyk SDB

  Budynek NOT

  85-030 Bydgoszcz, ul. Gotowskiego 6
  (należy zejść na poziom piwnicy schodami w pobliżu klubu karate)

  MSZA ŚWIĘTA
  w rycie rzymskim

  NIEDZIELA (z kazaniem) – godz. 10.00
  Dni powszednie – pon., śr., pt., sob. godz. 8.00; wt., czw. godz. 16.00

  kontakt:
  504 230 217
  724 609 011
  664 135 848
  https://wiernitradycjilacinskiej.pl

 5. Margrabia Alexander Wielopolski

  27 stycznia 2024

  „Konserwatywni zdrajcy”, czyli odpowiedź na zarzuty SA względem margrabiego Wielopolskiego.

  Margrabia Alexander Wielopolski

  22 I AD.2024 na profilu Socjalnej Alternatywy na Instagramie pojawił się post o powstaniu styczniowym, w którym to wychwalają oni przegrane powstanie, określając margrabię Alexandra Wielopolskiego oraz innych konserwatystów mianem „zdrajców”, opatrzony grafiką z hasłem „Boże zabij cara!”.

  Ten text, najpewniej pisany przez ludzi „bardziej nienawidzących Rosji niż kochających Polskę”, aż prosi się o odpowiedź, ze względu na krótkowzroczną analizę historii oraz poparcie dla rewolucjonistów przez organizację, która określa się jako katolicka.

  Nie będę się rozpisywać na temat wpływu rewolucjonistów na powstanie, ponieważ zrobił to już prof. Jacek Bartyzel (link). Skupię się na obronie margrabiego Wielopolskiego i krytyce samego powstania i jego skutków.

  Urodzony 13 III AD.1803 Alexander Wielopolski h. Starykoń, od czerwca AD.1862 naczelnik rządu cywilnego Królestwa Polskiego.

  Przekonał Cara, iż sytuację we „wrzącej” Polsce można załagodzić wyłącznie ustępstwami.

  Na swoim stanowisku z sukcesami repolonizował administrację i ukrócił samowolę urzędników rosyjskich, reformował oświatę i budował szkoły.

  Wprowadził brankę elementów nieprawomyślnych do wojska w celu zapobieżenia wybuchowi powstania.

  Prowadził śmiałe reformy, czym naraził się rosyjskim urzędnikom.

  Nie dążył jednak do bezsensownego rozlewu krwi, czym z kolei naraził się „polskim” działaczom „niepodległościowym”

  (dwukrotnie próbującym dokonać na niego zamachu).

  Wybuch powstania styczniowego skwitował słowami „wrzód pękł”.

  Rozpętane przez czerwonych powstanie, nie bez udziału wpływów pruskich, okazało się katastrofą dla narodu polskiego i nie tylko.

  Po pierwsze sprowadzając nań represje, po drugie pozbawiając możliwości odzyskania niepodległości w najbliższym czasie.

  Car Aleksander szedłby na dalsze ustępstwa, widząc sukcesy Wielopolskiego.

  Wybuch powstania pchnął jednak Rosję do odnowienia sojuszu z Prusami, co zaprzepaściło szanse na ziszczenie się, sprzyjającego polskim dążeniom, rodzącego się sojuszu rosyjsko-francuskiego, wymierzonego w Prusy.

  Pozbywszy się zagrożenia na wschodzie Prusy mogły w spokoju dokończyć proces jednoczenia Niemiec, co zapewniło im potęgę zdolną położyć na kolana Francję w 1871, a jeszcze 40 lat później rzucić wyzwanie całemu światu.

  Samo powstanie zostało również potępione przez Papieża Piusa IX,

  który stwierdził, iż Car miał prawo je stłumić.

  Car Rosji był jednocześnie Królem Polski, niezależnie czy komu się to podoba, czy nie, więc bunt przeciw niemu był buntem przeciw Królowi, któremu Boży nakaz nadał pieczę nad nami.

  Lewicowe powstanie było nie tylko buntem przeciw Rosji, ale i przeciw Polsce oraz Świętej Wierze Katolickiej.

  Wielce się dziwię każdemu nacjonaliście, który popiera powstania listopadowe oraz styczniowe – oba okazały się równie zgubne nie tylko dla Polski, ale całej Europy.

  Powstańcy przelewali krew nie w imię interesu Polski, ale masonerii (choć niekoniecznie szarzy żołnierze musieli być tego świadomi).

  Margrabia Wielopolski rzekł, że wolałby, „żeby trochę wód Wisły wpłynęło do Newy, niż żeby wody Newy zalały Wisłę”. Niestety, powstańcy zaprzepaścili marzenia margrabiego.

  Wysławianie samobójczych powstań,

  w istocie przeciwnych interesom narodu, nie powinno przejść nacjonaliście przez usta. Obrazowanie zaś postu hasłem nakazującym Bogu zabić legalnego władcę i sugerującego, że stoi On po stronie rewolucji, jest wręcz bluźniercze. Mam nadzieję, iż wynika to jedynie z niewiedzy autora textu.

  Na marginesie, kończenie textu słowami nawiązującymi do utworu liberalnej działaczki, która przyczyniła się do zsyłki swojego męża na Syberię i przejęła jego majątek, nie jest, moim zdaniem, zbyt dobrym pomysłem. Væ victis!

 6. Nie sądzę, by ksiądz chciał otrzymać Order Orła Białego z rąk człowieka, który bezczelnie radził mu by miarkował słowa w sprawie pochówku Polaków pomordowanych przez Ukraińców w czasie tzw. rzezi wołyńskiej.
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2024/01/ukasz-jastrzebski-podpisanie-petycji-do.html

  „Amerykańsko-brytyjski wróg, w ramach swojego wsparcia dla kontynuacji izraelskiej zbrodni w Gazie, rozpoczął brutalną agresję na Republikę Jemenu poprzez siedemdziesiąt trzy naloty, wycelowując w stolicę, Sanę i gubernatorstwa Hodeidah, Taiz, Hadżdż i Saada. Naloty doprowadziły do ​​śmierci pięciu męczenników, a sześciu innych żołnierzy naszych sił zbrojnych zostało rannych.
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2024/01/oficjalne-oswiadczenie-jemenu-po.html

 7. Fałszywe hasła

  I. Każda wiara dobra

  KS. ILDEFONS NOWAKOWSKI SI

  WSTĘP

  –––

  1. Niebezpieczeństwo

  Chcę w tym „Głosie katolickim” zwrócić uwagę czytelnika na jedno niebezpieczeństwo, które prawie niespostrzeżenie wciska się do nas z obcych krajów, silnie zarażonych niewiarą.

  Tym niebezpieczeństwem jest hasło na pozór niewinne, a nawet mądre i chrześcijańskie, hasło: „Szanuj cudze przekonania! Bądź wyrozumiałym na wszystko, co inni mówią i myślą! Nie potępiaj niczego!”.

  Ze szczególnym upodobaniem głoszą to hasło niedowiarkowie katolikom.

  Udają oni apostołów Chrystusowych i ujmują się za przykazaniem o miłości bliźniego, bo zdaje im się, że katolicy nie zachowują tego przykazania, trzymając się od nich z dala.

  Zdradliwe to hasło i niebezpieczne! Zdradliwe dlatego, że ludzie bez wiary chcą przez nie osiągnąć bardzo zły cel, to jest zatrzeć powoli różnicę między wiarą, a niewiarą, między przekonaniami katolickimi a niekatolickimi, między złem a dobrem, grzechem a cnotą, między obyczajami chrześcijańskimi a pogańskimi.

  Zdradliwe to hasło i dlatego, że ludzie bez wiary przede wszystkim chcą przez nie zmusić katolików, aby nie stawiali swojej wiary wyżej nad inne, ale na równi z innymi, choćby najfałszywszymi i najśmieszniejszymi;

  owszem aby i te religie szanowali, kochali, uważali za dobre, jak religia katolicka.

  Jeśli im się to uda, wtedy w krótkim czasie potrafią rozszerzyć i zaszczepić ludziom najprzewrotniejsze i najfałszywsze zasady, jako dobre.

  Stąd widoczne już jest wielkie niebezpieczeństwo, jakie grozi tym, co by to hasło przyjęli za swoje, za dobre i mądre. Dowodzą tego okolice innowiercze. Katolicy, żyjący długo w miastach i miasteczkach np. protestanckich, wskutek owego hasła: Szanuj cudze przekonania! tracą powoli przekonanie, że ich wiara święta jest lepsza od innych, wchodzą w zażyłość i przyjaźń z protestantami, zawierają małżeństwa mieszane, chodzą do zborów, nie dbają o przykazania kościelne, tracą szacunek dla Ojca Świętego i stają się w życiu, jednym słowem, protestantami.

  Zatarła im się w duszy różnica między jedną religią a drugą, mówią sobie w końcu: „I to dobre i tamto dobre. Różne drogi do Pana Boga prowadzą. Pan Bóg kazał miłować bliźniego jak siebie samego. Innowierca jest bliźnim, więc szanować go trzeba i miłować go; jego wiarę, jak swoją wiarę, szanować muszę”. I myśli biedak, że zadowolił Pana Boga i że uspokoił sumienie tym na pół prawdziwym a na pół zupełnie fałszywym rozumowaniem. Co więcej!

  Ludzie, głoszący tak nieraz zaciekle hasło: Szanuj cudze przekonania! sami tego hasła nie przestrzegają ani w nauce, ani w polityce, ale tylko wtedy nim wojują, gdy chodzi o stosunek religii katolickiej do innych wyznań. Niechby ktoś powiedział: Ja mam to przekonanie, że każda polityka, choćby najbardziej uciskająca lud biedny, jest dobra! Z pewnością i słusznie zakrzyczano by tego, co by tak mówił. Nie szanowano by jego przekonania.
  https://ultramontes.pl/falszywe_hasla_i.htm

 8. „Ta wojna rozpoczęła się 4 kwietnia 2008 roku”

  Były prezydent Czech Vaclav Klaus (sprawował ten urząd w latach 2003-2013) na ostatnim forum w Davos konstatował,

  że to NATO sprowokowało Rosję

  do rozpoczęcia operacji wojskowej na Ukrainie,

  której Kreml wcale nie miał zamiaru zajmować.

  Prezydent Wacław Klaus
  https://www.klaus.cz/clanky/5315

  NATO sprowokowało Rosję do rozpoczęcia operacji wojskowej na Ukrainie
  https://marucha.wordpress.com/2024/01/28/ta-wojna-rozpoczela-sie-4-kwietnia-2008-roku/

  NATO sprowokowało Rosję do rozpoczęcia operacji wojskowej na Ukrainie
  https://myslpolska.info/2024/01/28/wystapienie-vaclava-klausa-w-davos-zakryla-zaslona-milczenia-dlatego-opublikowal-je/

  Prezydent Czech Vaclav Klaus: Nie rozumiem tych, którzy życzą sobie rozbicia Rosji

  Polskie Strony, 8. 1. 2015

  I nie rozumiem Ameryki, części Europy Zachodniej, ani Polski, że życzą sobie – obok Ukrainy, co już im się udało – rozbicia Rosji i cofnięcia jej o dekadę. To wielkie i niewybaczalne ryzyko.

  Są jeszcze szanse na wznowienie współpracy regionalnej? Jak można to zrobić i tę współpracę wzmacniać?

  Nie chodzi wcale o chęci. Oprócz frazesów, chodzi o to, jak współpracować. Wymiana handlowa to nie współpraca – tak mawiało się tylko za komunizmu. Inwestycje to także tylko biznes. Niestety brakuje odwagi, by jako V4 postawić się błędom Europy Zachodniej (i Ameryki). Turystyki też nie trzeba wzmacniać; ludzie sami racjonalnie podejmują decyzje, nikt im nie musi doradzać,
  https://www.klaus.cz/clanky/3685

 9. Rumunia jest gotowa zrzec się członkostwa w NATO na rzecz aneksji terytorium Ukrainy.

  O tym oświadczył lider skrajnie prawicowej partii Sojusz na rzecz Jedności Rumunów (AUR) Claudiu Tarziu.

  Oczywiście nie premier, ale polityk stojący na czele rady narodowej partii, która w ostatnich wyborach parlamentarnych zajęła czwarte miejsce.
  https://pl.topwar.ru/235194-kuchno-poshli-ukrainskie-resursy-prokommentirovali-pretenzii-rumynii-na-zemli-ukrainy.html

  Lider węgierskiej partii „Nasza Ojczyzna” ogłosił zamiar aneksji obecnie ukraińskiego Zakarpacia w przypadku upadku Ukrainy
  https://pl.topwar.ru/235184-lider-vengerskoj-partii-nasha-rodina-zajavil-o-namerenii-prisoedinit-k-vengrii-zakarpate-v-sluchae-razvala-ukrainy.html

  Prezydent okupowanego polskiego Lwowa: Jestem przeciwny pójściu moich dorosłych ukraińskich dzieci do ukraińskiego wojska przed ukończeniem studiów
  https://pl.topwar.ru/235147-mjer-lvova-zajavil-chto-on-protiv-togo-chtoby-ego-sovershennoletnie-deti-shli-v-armiju-poka-ne-zakonchat-obuchenie.html

 10. 28 Stycznia 2024, 18:41
  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka o Ukrainie i jedności Słowian: wrócą do nas, nie mają dokąd pójść

  28 stycznia, Petersburg /Kor. BELTA/. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka jest przekonany, że Ukraina w przyszłości powróci do współpracy z Rosją i Białorusią, a jedność Słowian zostanie przywrócona.

  Prezydent Białorusi oświadczył to podczas dwustronnych negocjacji z Prezydentem Rosji w Pałacu Konstantynowskim, relacjonuje korespondent BELTA.

  „Mówiłem już przy otwarciu pomnika, że bardzo subtelnie ujęliście sytuację, że jesteśmy coś winni tym pracownikom wojny. Naszym ludziom, którzy nie mogli się obronić i których hitlerowcy zabijali, pompowali krew z dzieci. To pomnik monumentalny, a jednocześnie bardzo wymowny. Jest bardzo przyzwoity i godny szacunku.

  A zwieńczenie tej imprezy – spotkanie-requiem na tak zacnym stadionie – to jest nasz hołd obrońcom, ocalałym w czasie oblężenia. Dzięki Bogu, oni jeszcze żyją. Jesteśmy im wdzięczni. Dlatego jestem wdzięczny, że nas zaprosiliście”, – powiedział Aleksander Łukaszenka.

  „No tak, jakoś Pan i ja poczuliśmy, że byłoby miło, gdyby obok nas stał ktoś z Ukrainy. Przecież trzy narody słowiańskie cierpiały. Ale to jest ich wybór. Co zrobić, mają inny kurs… , ale myślę, że do nas wrócą. Nie mają dokąd pójść”, – podkreślił Prezydent.
  https://pol.belta.by/president/view/lukaszenka-o-ukrainie-i-jednosci-slowian-wroca-do-nas-nie-maja-dokad-pojsc-1720-2024/

 11. Ukraińskie władze odsprzedają na czarnym rynku część broni dostarczanej reżimowi Zieleńskiego przez Zachód, która następnie trafia między innymi do terrorystów na Bliski Wschód. Powiedział to przebywający z wizytą w Nowym Jorku rosyjski minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow.
  https://pl.news-front.su/2024/01/23/rezim-zielenskiego-odsprzedaje-zachodnia-bron-na-czarnym-rynku-lawrow/

  https://pl.news-front.su/2024/01/23/usa-zadowolone-kontynuowaniem-wsparcia-ukrainy-przez-polske/

  Większość Polaków nie chce kontynuowania wsparcia dla Ukrainy
  https://pl.news-front.su/2023/10/04/wiekszosc-polakow-nie-chce-kontynuowania-wsparcia-dla-ukrainy-sondaz/

  https://pl.sputniknews.com/20220513/jak-zachodnia-bron-wycieka-z-ukrainy-i-trafia-na-czarny-rynek-17868098.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *