||

Rząd Tuska dopnie projekt UkroPolin?

Po ostatnich wyborach parlamentarnych, wielu moich znajomych z Rosji i Białorusi dopytywało: – Czy teraz zmieni się coś na lepsze w relacjach między naszymi państwami? Musiałam ostudzić ich rozgrzane nadzieje. Wyjaśniłam, że Warszawa nie zmieni wrogiej postawy wobec Moskwy i Mińska, jeśli nie będzie takiego rozkazu z Waszyngtonu, Brukseli i Berlina.

W sprawach kluczowych zmiana rządu w polskiej polityce niczego przecież nie zmienia. A to dlatego, że ekipa Donalda Tuska wywodzi się z tego samego środowiska co ekipa Jarosława Kaczyńskiego. Mowa o „solidaruchach”, którzy przy okrągłym stole dogadali się z „komuchami”, a wcześniej chlali z nimi wódę w Magdalence.

Tak zwana transformacja ustrojowa schyłku PRL, była sfinansowana przez CIA i inne zachodnie specsłużby, zaś elyty budujące III RP sponsorował żydowski finansista George Soros oraz rozmaite think tanki z zagranicy, z amerykańskimi i niemieckimi na czele.

W związku z powyższym, Polacy nie mają w Polsce nic do gadania. Poniekąd na własne życzenie, bo naiwnie dali się podejść, głupio pozwolili rozegrać i nie rozliczyli sprzedajnych drani. Na domiar złego ulegli zbiorowej histerii, bezrefleksyjnie przyjmując miliony przybyszów z Ukrainy. Nieunikniona katastrofa zbliża się więc wielkimi krokami.

PRZYGOTOWANIE GRUNTU

Poznałam kiedyś pewną Ukrainkę z jewrejskimi korzeniami. W Polsce mieszka już drugą dekadę. By móc tu zostać, złapała na męża Polaka, a kiedy po latach otrzymała upragnione obywatelstwo, natychmiast go zostawiła i wystąpiła o rozwód. Następnie zaczęła uganiać się za innymi Polakami, tym razem za mężczyznami z konkretnymi wpływami.

Kobieta jest bardzo ambitna, zależy jej dotarciu do wyższych sfer. Swoje cele realizuje powoli, acz metodycznie. Co znamienne, nędzną przeszłość mogła zacząć odmieniać dzięki stypendium od samego Sorosa. Hojny sponsor pomógł jej przed laty wyrwać się z ukraińskiej beznadziei.

Dziś owa Ukrainka całymi garściami korzysta z państwa polskiego. Niestety wyraźnie odczułam, że nienawidzi przy tym Polaków, mimo iż próbowała to przede mną maskować. Jest zadeklarowaną zwolenniczką Euromajdanu i – jak się z czasem okazało – czcicielką Stepana Bandery. W Polsce wkręciła się do sektora edukacji.

Pochodząca z Ukrainy znana celebrytka, Weronika Marczuk, jest jeszcze ambitniejsza. Swego czasu, nazwisko byłego męża – polskiego aktora Cezarego Pazury – pomogło jej zdobyć szczyty popularności w naszym kraju. To nic niezwykłego, wszak kobieta posiada niebanalną urodą, pewien talent, a nawet urok. Problem polega na tym, że jako reprezentantka ukraińskiej diaspory poszła o krok za daleko.

Kilka lat temu, w rozmowie z portalem WP, Marczuk wyraziła opinię, że „Ukraińcy będą tworzyć elitę tego kraju”. Wieszczyła wtedy, że staną się u nas pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. „Trzeba będzie ich dopuścić do ważnych polskich spraw – do polityki i kultury, do Sejmu, do kierowniczych stanowisk” – wyliczała słynna Ukrainka, która mieszka w Polsce od ponad 30 lat.

To nie jest jakaś tam głupkowata celebrytka, która coś tam plecie trzy po trzy. To inteligentna, pracowita, świetnie wykształcona prawniczka z potężnymi znajomościami. Dlatego przypuszczam, że doskonale wiedziała co zapowiadała w rozmowie z dziennikarzem „Wirtualnej Polski”. Najpewniej już wtedy była świadoma planów przerabiania państwa polskiego.

Weronika Marczuk urodziła się w 1971 w Kijowie. A teraz najciekawsze. Jej matka, Nina, była szefową biura paszportowego. Nie trzeba być „asem wywiadu”, by wywnioskować, co oznaczała taka funkcja.

Wspominam o tych historiach nieprzypadkowo. Nie jest bowiem prawdą, że wpuściliśmy do Polski miliony Ukraińców tylko dlatego, by mogli schronić się przed wojną. W rzeczywistości to doskonale zorganizowana, dawno temu przemyślana i skrupulatnie przygotowana akcja przesiedleńcza.

Celem tej operacji jest doprowadzenie do eskalacji konfliktu polsko-ukraińskiego, by – w myśl zasady «dziel i rządź» – przejąć do reszty kontrolę nad naszym państwem.

Nie chodzi więc tutaj o to, żeby uchylić nieba Ukraińcom. W ów rozgrywce oni również są wykorzystywani i traktuje się ich jako narzędzie. Mówiąc o narzędziu mam oczywiście na myśli Ukraińców o korzeniach słowiańskich, a więc Rusinów, a nie ukraińskich jewrejów czyli obywateli Ukrainy wywodzących się od Chazarów.

Tych drugich, dla lepszego zrozumienia sytuacji, należy oddzielać od słowiańskości. To właśnie oni są szulerami w tej grze, działającymi z podszeptu i przy wsparciu plemienników z Zachodu.

Dla dopełnienia obrazu, trzeba też być świadomym, że osoby pełniące kluczowe funkcje w Polsce, to potomkowie frankistów. Mowa o przesiąkniętej okultyzmem kabalistycznej sekcie żydowskiej, powstałej w łonie judaizmu w XVIII wieku. Założycielem był kupiec i rabin Jakub Frank (1726-1791), urodzony na ternach dzisiejszej Ukrainy, a wtedy I Rzeczpospolitej.

Frank i jego zwolennicy ostatecznie wykalkulowali, że najbardziej im się opłaci jeśli zostaną przechrztami i przyjmą polskie nazwiska. Dzięki temu zabiegowi wniknęli do polskiego narodu.

POLSKA IZRALEM EUROPY?

Naiwny był ten, kto myślał, że w wraz z odejściem rządów Prawa i Sprawiedliwości, skończy się kpiarski spektakl pod hasłem: „jesteśmy sługą narodu ukraińskiego”. Wszystko wskazuje na to, że za czasów panoszenia się Koalicji Obywatelskiej, rząd warszawski „zrobi dobrze” Kijowowi z równie dużym zaangażowaniem.

Na początku przyjrzyjmy się Radosławowi Sikorskiemu, nowemu/staremu ministrowi spraw zagranicznych. Trzeba przyznać, że jego żona całkiem sprawie poprowadziła mężowi karierę. Mowa o Anne Applebaum – Amerykance żydowskiego pochodzenia, dyrektor projektów pod nazwą „Transitions Forum” (przemiany polityczno-gospodarcze) w londyńskim think tanku Legatum Institute.

Radek Sikorski zasłynął swego czasu z niezwykłej szczerości nt. stosunków polsko-amerykańskich. Polskojęzyczny dyplomata – nie wiedząc, że jest nagrywany – powiedział przed laty wprost: „zrobiliśmy laskę Amerykanom”.

Najwyraźniej polskojęzyczna władza nadal musi to robić, wszak Waszyngton nadal wykorzystuje Warszawę do swoich niecnych celów, w tym dokopywaniu Moskwie. Tak więc Sikorski, jak tylko został szefem dyplomacji w nowym rządzie Tuska, na pierwszą wizytę wybrał się do Kijowa. Tam połechtał żydowskiego prezydenta Ukrainy, porównując Wołodymyra Zełenskiego do samego Winstona Churchilla.

Wzorem poprzedników z rządu PiS, Sikorski kadził Ukrainie, że bohatersko stawia opór Rosji. I podobnie jak poprzednicy, słowem nie wspomniał o tym, że dla dobra narodu ukraińskiego, który wykrwawia się na froncie, należy zacząć rozmowy pokojowe z Rosjanami. Zamiast zachęcać sąsiadów do negocjacji ws. rozejmu, szef polskojęzycznej dyplomacji zagrzewał ich do dalszej walki.

«To jest ostatnia wojna kolonialna Rosji. Ukraina powinna wygrać, a Rosja przegrać. Tak uważamy, niezależne od tego, kto pełni władzę w Polsce» – podkreślił minister Sikorski. Po czym dodał: «Jeśli Ukraina wygra, to będzie wzmocnienie morale całego wolnego świata i dlatego Ukraina musi wygrać».

Jak zareagują zwykli Ukraińcy, którzy przeżyją (a więc ci co zwiali do Polski), kiedy po sromotnej klęsce – czyli podliczeniu trupów i strat terytorialnych – wreszcie się zorientują, że władze Polski pchały ich naród do walki z Rosją, zamiast temu zapobiegać? Będą mega mocno wnerwieni na Polaków!

Szykujcie się zatem na armagedon. UkroPolin, to projekt obliczony na konfrontację między Słowianami – Polakami i zwykłymi Ukraińcami (Rusinami). Zwycięzcą ma zostać ktoś trzeci. Triumfować będą jewrejscy potomkowie chazarskiej dziczy.

Pomysły na przyszłe nowe państwo snuje od dawna najaktywniejszy w polskojęzycznej polityce probanderowski lobbysta. Chodzi o Pawła Kowala, posła Koalicji Obywatelskiej, który w nowym rozdaniu, tj. X kadencji Sejmu, objął funkcję przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych.

Przypominam, że w 2010 roku, kiedy Paweł Kowal był eurodeputowanym, powiedział we Lwowie takie zdanie: „Nie popieram punktu 20. rezolucji Parlamentu Europejskiego (PE), który dotyczy pozbawienia Stepana Bandery tytułu Bohatera Ukrainy”.

Natomiast w marcu 2023 roku, Kowal – już jako poseł KO, tj. ówczesnej opozycji – wymownie skomentował uroczystość ustanowienia U.S. Army Garrison Poland, czyli jednostki wspierającej obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” polityk wyraził opinię, że „dla Polski jest dobrze, jak na naszym terytorium rozwija się obecność amerykańska i NATO-wska”. Po czym zapowiedział: „Czekają nas nowe czasy. Nie będzie tak spokojnie, jak było. Większe wydatki na zbrojenia, na wojsko, na bezpieczeństwo, większa obecność amerykańska i NATO-wska”.

Co znamienne, według Kowala „nawet jeśli Rosja zostanie szybko pokonana, to czeka ją długi czas rozpadu, niestabilności”. Dlatego zdaniem tego polityka, Polska będzie „państwem frontowym”, a konkretniej –jak to Paweł Kowal ujął –„Izraelem Europy Środkowej”.

NA USŁUGACH FINANSJERY

Warto przy tym odnotować, że wymieni wyżej politycy, w czasach pierwszego rządu PiS (2005-2007), byli prominentnymi politykami obozu Kaczyńskiego. Sikorski został wtedy ministrem obrony narodowej, zaś Kowal cieszył się funkcją sekretarza stanu w MSZ. Wspominam o tym nieprzypadkowo. Widzę bowiem, że wciąż wielu moich Rodaków żyje w złudnym przekonaniu, że mamy w Polsce demokrację.

Odstawia się przed Polakami teatr dla gojów, że niby po transformacji 1989 roku powstały różniące się od siebie obozy polityczne. Wszystko po to, aby dać Polakom złudne poczucie możliwości wyboru. Tymczasem w obecnym systemie realnego wyboru nie mamy. W III RP nieprzerwanie rządzi ta sama klika, prowadzona na smyczy przez wywrotowców pokroju George’a Sorosa.

W imieniu tego żydowskiego finansisty, Zbigniew Pełczyński (profesor filozofii politycznej Oxford University, wiceprezes Instytutu Studiów Polsko-Żydowskich) założył w Polsce Fundację im. Stefana Batorego (1988 rok), a następnie Szkołę dla Młodych Liderów Społecznych i Politycznych (obecnie Szkoła Liderów).

Utrzymankowie i wychowankowie tych instytucji, już czwartą dekadę tworzą struktury polityczne III RP.

Na umizgi (żebry?) do „Fundacji Batorego” poszedł swego czasu Jarosław Kaczyński. 14 lutego 2005 roku wygłosił tam on wykład pt. „O naprawie Rzeczypospolitej”, gdzie przedstawił program Prawa i Sprawiedliwości. Kilka miesięcy później, jego ugrupowanie wygrało wybory parlamentarne w Polsce, a brat Lech Kaczyński został prezydentem.

Nie inaczej jest z pozostałymi ugrupowaniami politycznymi w Polsce, które również korzystają z wszechmocy żydowskiego finansisty. Po ostatnich wyborach, 9 nowych twarzy Parlamentu RP (o starych nie wspominając), to absolwenci Szkoły Liderów, z czego Katarzyna Kotula i Adam Bodnar trafili do nowego rządu Tuska.

W poprzedniej kadencji Sejmu, Kotula (Wiosna, Nowa Lewica) zasłynęła z działalności w „Ogólnopolskim Strajku Kobiet”, domagając się „prawa” do mordowania nienarodzonych dzieci. W międzyczasie manifestowała okazując „solidarność z Ukrainą”. Oburzała się na Twitterze, że Ukrainki mają w Polsce utrudniony dostęp do aborcji. W obecnym rządzie została ministrem ds. równości.

Z kolei Bodnar – od strony ojca ukraińskiego pochodzenia – w nowym rządzie Tuska został ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. W poprzednim rozdaniu, tj. za czasów rządów PiS, był on rzecznikiem praw obywatelskich.

Czego możemy się po nim spodziewać? W 2022 roku, na łamach „Gazety Wyborczej” Adam Bodnar postulował, by dać prawa wyborcze obywatelom Ukrainy przebywającym w Polsce.

PODTRZYMYWANIE NAPIĘCIA

Kolejnym ukrofilem zasilającym nową władzę, jest politolog Andrzej Szeptycki, z pochodzenia Ukrainiec, członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Od 2016 koordynator Centrum Studiów Polskich i Europejskich w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki.

W obecnym rządzie Tuska, Szeptycki (który jest członkiem Związku Ukraińców w Polsce) został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki. Co to dla polskiej nauki może oznaczać? Nic dobrego. W spocie wyborczym deklarował, że chce wspierać „grupy mniejszościowe i dyskryminowane”, m.in. mniejszości narodowe oraz imigrantów i „społeczność LGBT”

Co znamienne, w 2016 roku Szeptycki zasłynął z tego, że wzywał do milczenia nt. antypolskiej działalności OUN-UPA, w tym ludobójstwa na Wołyniu.

Do kompletu wybrano Tomasza Siemoniaka, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej. W nowym rządzie Tuska powierzono mu funkcję koordynatora służb specjalnych. Co to zwiastuje dla Polski w kwestii bezpieczeństwa? Obawiam się, że najczarniejszy scenariusz.

W poprzednim rządzie Tuska, Siemoniak najpierw został sekretarzem stanu w MSWiA (2007-2011). W 2010 roku otrzymał odznaczenie państwowe Ukrainy – order „Za zasługi” III stopnia. Wyróżnienie za wysiłki na rzecz rozwoju stosunków polsko-ukraińskich przyznał Siemoniakowi prezydent Wiktor Juszczenko. W uzasadnieniu podano, że Ukraina doceniła jego wkład w działania na rzecz pogłębienia współpracy Polski i Ukrainy

Wkrótce potem Siemoniak został ministrem obrony narodowej (2011-2015). Jako szef MON wydał decyzję, aby Wojsko Polskie (za pieniądze m.in. polskich podatników) szkoliło ukraińskich żołnierzy.

Co znamienne, Siemoniak najwyraźniej nie chce szybkiego zakończenia wojny u wschodnich sąsiadów. W 2022 roku, w wywiadzie dla RFM FM powiedział bez ogródek: „To nie jest czas na zabieganie przez Ukrainę o rozmowy pokojowe z Rosją”. A kiedy pod koniec 2023 roku objął tekę ministra-koordynatora służb specjalnych, oznajmił: „Wojna w Ukrainie i zagrożenie dla Polski będzie priorytetem wszystkich służb”.

Tymczasem w interesie Polski i naszego bezpieczeństwa jest to, żeby Ukraina zasiadła z Rosją do rozmów nt. rozejmu. Niestety, takiego rozwiązania sprawy ekipa nowego rządu nie chce brać pod uwagę – zamiast apelować do obu stron o podjęcie pokojowych negocjacji, nakręca do kontynuowania walk.

Świadczy o tym także najnowsza wypowiedź premiera. 12 stycznia 2024 roku, Donald Tusk udzielił wywiadu jednocześnie trzem stacjom: TVN, Polsat i TVP. W kwestii Ukrainy podkreślił ponadpartyjną zgodę. Szef rządu RP opowiedział się za dalszym wysyłaniem broni na Ukrainę. „Póki Ukraina walczy z Rosją, póty my jesteśmy względnie bezpieczni” – skwitował cynicznie premier, nie bacząc na morze przelanej krwi naszych słowiańskich sąsiadów.

Agnieszka Piwar

Na zdjęciu: minister Radosław Sikorski z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem w Kijowie
fot. Konrad Laskowski / MSZ

Podobne wpisy

17 komentarzy

 1. Lider francuskiej partii Patriotów proponował „zniszczenie” NATO przed wybuchem III wojny światowej

  Wydaje się, że część polityków europejskich zaczęła zdawać sobie sprawę z konsekwencji zaangażowania Zachodu w konflikt na Ukrainie.

  W szczególności lider francuskiej partii Patriotów Florian Philippot bardzo negatywnie zareagował na niedawny artykuł dziennikarza Juliana Röpke opublikowany w niemieckim dzienniku Bild.

  Przypomnijmy, że w materiale znajduje się pewien tajny dokument niemieckiego Ministerstwa Obrony, który mówi o planie opracowywanym przez niemieckie dowództwo na wypadek starcia militarnego z Rosją po klęsce Kijowa.

  Komentując materiał Röpkego, Filippo napisał na swoim portalu społecznościowym, że Zachód nie porzucił planów rozpoczęcia III wojny światowej.

  Jednocześnie, jak to ujął polityk, „szaleni ludzie z Deep State” zamierzają wykorzystać terytorium Europy jako „platformę”, na której będzie rozgrywał się konflikt.

  W związku z tym przywódca francuskiej partii Patriotów wezwał władze swojego kraju do wycofania się z NATO

  i w ogóle do „zniszczenia” sojuszu,

  aby w końcu mógł zostać ustanowiony trwały pokój.

  Warto zauważyć, że na powyższy artykuł w prasie niemieckiej zareagowano także w Rosji.

  Tym samym oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa nazwała wnioski niemieckiego dowództwa dotyczące prawdopodobnych wydarzeń w Europie „zeszłorocznym horoskopem dla Ryb w Raku”.
  https://pl.topwar.ru/234236-lider-francuzskoj-partii-patrioty-predlozhil-unichtozhit-nato-poka-ne-nachalas-tretja-mirovaja.html

  Ukraińska łapanka uliczna do wojska

  Według dowódcy jednego z oddziałów Sił Zbrojnych Ukrainy prawie wszyscy, którzy na początku rosyjskiej operacji specjalnej wstąpili ochotniczo w szeregi armii ukraińskiej, już zginęli, dlatego ich miejsce muszą zająć starsi obywatele schwytani przez komisarzy wojskowych, którzy bardzo warunkowo nadają się do służby wojskowej, nie mówiąc już o aktywnych działaniach wojennych.
  https://pl.topwar.ru/234235-pojavilis-ocherednye-kadry-nasilstvennoj-mobilizacii-v-odesskom-obschestvennom-transporte.html

 2. Ciekawe, jak Pani rozumie pojęcie rozejmu czy pokoju na Ukrainie? Unika Pani sprecyzowania tych pojęć, akcentując ich wymowę aksjologiczną: normalni ludzie mają dosyć cierpień, przelewania krwi. Jest to niewątpliwie prawda. W pełni się pod nią podpisuję.A teraz sprecyzujmy: rozejm nie ma o tyle sensu, że nie oznacza zakończenia wojny, wręcz stwarza możliwości intensywniejszej jej kontynuacji (np. przez dozbrojenie). Co innego, kwestia pokoju a zwłaszcza gwarancji jego utrzymania. I tu się zaczynają schody. Dla Ukrainy, utrata terytorium jest nienegocjowalna, a dla Rosji wycofanie się ze zdobyczy, zwłaszcza po 24 lutego 2022 roku. To jak osiągnąć w tej sytuacji trwały pokój?Czy Ukraina będzie bezpieczna, jak nie odzyska lewobrzeżnej Zaporożczyzny? A Rosja będzie bezpieczna mając pod bokiem rakiety dalekiego zasięgu?Odpowiedzi na te pytania blokują ideę pokoju, chyba że spełnią się obawy Ukraińców, że nastąpi rozbiór tego państwa na dwie, albo trzy części z błogosławieństwem USA, nie mówiąc o UE.Co do polskiej polityki, to przemawia przez Panią katastrofizm. Proszę się nie martwić, więcej optymizmu. Czyż to nie jest piękne,że w polskiej przestrzeni publicznej częściej słychać ukraiński i rosyjski we wszelkich odmianach niż to było przed 2022 rokiem. Znamy je, damy radę! (big smile).

 3. Tadeusz Kaktus
  zaczął tę petycję do Abp. Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. – 11.01.2024

  Poprzyj Petycję o zniesienie bałwochwalczego odprawiania w Kościele w Polsce Dni Judaizmu.

  Wobec zgorszenia, które jest od wielu lat nieznośnym upokorzeniem Polaków i Katolików, apelujemy o zaprzestanie uprawiania pogaństwa Dni Judaizmu przez hierarchów Kościoła.

  Apelujemy o zaprzestania zanieczyszczania judaizmem piękna religii Chrystusowej i zaprzestania profanowania żydowskim pogaństwem katolickich świątyń!
  https://swietatradycja.wordpress.com/2024/01/11/petycja-przeciwko-organizacji-dni-judaizmu-w-polskim-kosciele

  Wniosek o zaprzestanie kontynuowania corocznego zapalania świec chanukowych na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2024/01/10/wniosek-o-zaprzestanie-kontynuowania-corocznego-zapalania-swiec-chanukowych-na-terenie-sejmu-rzeczypospolitej-polskiej/

  https://citizengo.org/pl/212684-poprzyj-zniesienie-balwochwalczego-odprawiania-w-kosciele-w-polsce-dni-judaizmu

 4. Moskwa 2030. Stworzenie biometrycznego raju…

  Moskiewski 101-stronicowy plan inteligentnego miasta, obejmuje między innymi powszechne wykorzystanie kamer monitoringu wideo.

  Wymaga od obywateli „cyfrowych urządzeń medycznych”, które można wykorzystać do obliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne. Jako dodatkowy bonus w dokumencie zaleca się „paszporty genetyczne”, które mają pomóc „optymalizować protokoły tradycyjnych terapii, a w przyszłości terapii genowych”.

  Terapie genowe…, ale w jakim celu?

  Cele projektu Moskwa 2030 są następujące:

  Zapewnienie zrównoważonego wzrostu jakości życia Moskali i korzystnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej oraz inne działania z wykorzystaniem technologii cyfrowych.
  Scentralizowane, spójne i przejrzyste zarządzanie miastem w oparciu o Big Data i sztuczną inteligencję.
  Zwiększenie efektywności wydatków rządowych, w tym poprzez wprowadzenie partnerstw publiczno-prywatnych w obszarze technologii informacyjnych i cyfrowych.
  Dla wielu ludzi, Rosja wydaje się projektem, do którego nie mają dostępu globaliści.

  Ma silną armię, która przy braku reakcji USA, może podbić Europę. Jest w sojuszu z Chinami, czyli jawi się jako niezależne państwo.

  Nic z tego…

  Rosja to projekt globalistyczny, tak samo jak Chiny…

  https://uncutnews.ch/moskau-2030-schaffung-eines-biometrischen-paradieses/

 5. @Lemuring

  W polskiej przestrzeni publicznej coraz rzadziej słychać rosyjski, a zaręczam, że doskonale go rozróżniam.

  A w meritum: pojęcie rozejmu czy pokoju na Ukrainie jest takie, jak nakreślono w scenariuszu tej wojny, czy też specjalnej operacji denazyfikacyjnej – jak zwał, tak zwał.

  Fakt jest tylko jeden: ogłupieni Ukraińcy pakują się w leopardy, by zostać zlancetowanymi.

  Kluczem zdaje się być słowo „ogłupieni”.

  Mądrzy (i bogatsi zarazem) zdążyli się ewakuować na Zachód, z naciskiem na Polskę. Przy okazji w Polsce odgrywając swą rolę, w oczyszczaniu tego kraju z Polaków.

  Ile pieczeni na jednym ogniu – aż trudno zliczyć.

 6. @Dobroca

  Ile pieczeni na jednym ogniu – aż trudno zliczyć.

  Z tym się akurat zgadzam. Co do scenariusza, to on, owszem, już był. Miał być blitzkrieg.Ponieważ się nie udał, a zamiast niego mamy wojnę pozycyjną, to może powstał jakiś nowy. Rozejm i pokój to są dwie różne rzeczy. Faktycznie pierwsze może prowadzić do drugiego, ale nie musi.Kluczem są zagadnienia terytorialne (w tym bezpieczeństwo takich miast, jak Charków i Odessa). Szczerze mówiąc, nie wiem, jak to rozwiązać(((Jakiś pomysł? Podpowiedź?

 7. Mamy twarde dowody na to, że zamierzają nas wszystkich zabić szczepionki covid
  https://www.paulcraigroberts.org/2024/01/15/the-hard-evidence-mounts-that-they-intend-to-kill-us-all-2/

  Mamy twarde dowody na to, że zamierzają nas wszystkich zabić szczepionki covid

  Na początku kwietnia 2023 r. mikrobiolog Kevin McKernan

  — były badacz i lider zespołu projektu MIT Human Genome1

  — opublikował wstępny wydruk2, w którym szczegółowo opisano ogromne zanieczyszczenie DNA w dwuwartościowych zastrzykach przypominających COVID firm Pfizer i Moderna.3,4,5,6

  Jak wyjaśniono w artykule streszczenie:7

  „Zastosowano kilka metod w celu oceny składu kwasów nukleinowych w czterech przeterminowanych fiolkach dwuwartościowych szczepionek mRNA Moderna i Pfizer.

  Ocenie poddano dwie fiolki od każdego dostawcy…

  Wiele testów potwierdza zanieczyszczenie DNA przekraczające wymagania Europejskiej Agencji Leków (EMA) w zakresie 330 ng/mg i wymagania FDA w zakresie 10 ng/dawkę…”

  Najwyższy stwierdzony poziom zanieczyszczenia DNA wyniósł 30%,

  co oznacza, że ​​prawie jedną trzecią zawartości niektórych fiolek stanowił plazmidowy DNA,

  którego obecność dramatycznie zwiększa prawdopodobieństwo integracji genomu i raka.

  Mówiąc prosto, oznacza to, że zastrzyki mogą potencjalnie zmienić Twoje DNA,

  czemu twórcy szczepionek, władze odpowiedzialne za wdrażanie polityki zdrowotnej i weryfikatorzy faktów stanowczo zaprzeczają i określają jako „niemożliwe”.

  A jednak oto jesteśmy, a niewygodne fakty po raz kolejny rzucają nam wyzwanie.

  Organy regulacyjne były świadome problemu
  https://www.lewrockwell.com/2023/10/joseph-mercola/alarming-covid-jab-contamination-shocks-scientists/

  Mamy twarde dowody na to, że zamierzają nas wszystkich zabić szczepionki covid

  A to rozwinięcie antyludzkich naukowców z Uniwersytetu Yale ułatwia im pozbycie się nas:

  „Szczepionka powietrzna” jest już dostępna i nie potrzeba igły, aby zastosować technologię mRNA u ludzi
  https://www.globalresearch.ca/air-vaccine-no-needle-necessary-get-mrna-technology-humans/5834721

 8. Poseł Grzegorz Braun o nowych katolikach – żydach frankistach przechrztach

  January 12, 2024
  Wiesław Liźniewicz

  Na kanale Centrum Edukacyjne Polska Rafał Mossakowski 6 stycznia rozmawiał z Grzegorzem Braunem.

  W końcowej części tej rozmowy, mniej więcej od 34:20 do 40:00,

  Grzegorz Braun, zapytany o frankistów wychrzczonych w XVIII wieku w katedrze lwowskiej,

  wśród których był również jego przodek, tak odpowiedział:
  https://bb-i.blog/2024/01/12/braun-o-frankistach/

 9. Tłuk nic nie dopnie,
  kaczorowcy podminowali wszystkie nitki. Gdziekolwiek tuskowcy wejdą, odpala ładunki, z przyjemnością.
  Nie będzie żadnego ukropolin,
  Będzie Przywiślański Kraj
  Galicaja
  Prusy
  Pomoże zachodnie
  Górny Śląsk

 10. Ukraińcy zamordowali niezależnego dziennikarza Gonzalo Lira:

  Załoga karetki pogotowia stwierdziła, że Gonzalo Lira zmarł z powodu zatrzymania akcji serca, z licznymi oparzeniami od paralizatorów.

  Mieszkał w Charkowie, miał żonę Ukrainke i 2 dzieci

  No i ponieważ mówił i pisał o faktach, które podważały ukraińska propagandę, czyli zaznaczał nazistowska ideologie obecna w krainie U i podważał fakty
  ,że to zawsze rosyjskie rakiety spadaja na głowy cywilów, to go zatrzymali.
  https://wolnemedia.net/zabili-lire-bo-ujawnil-szantaz-swojemu-prawnikowi/

  Gonzalo Lira
  https://markcrispinmiller.substack.com/p/gonzalo-liras-torturers-were-allegedly
  Gonzalo Lira
  https://t.me/neuesausrussland/17654
  Gonzalo Lira
  https://babylonianempire.wordpress.com/2024/01/16/oprawcy-gonzalo-liry-mieli-usilowac-wyludzic-od-niego-500-000-dolarow-i-zabili-go-po-tym-jak-powiedzial-o-tym-swojemu-prawnikowi/

  szczepionki
  https://zyciekalisza.pl/artykul/czy-ostatecznie-covidowe/1511381

  szczepionki
  https://www.eswinoujscie.pl/2023/11/24/mowili-ze-szczepionki-sa-bezpieczne-zylna-choroba-zakrzepowo-zatorowa-stanowi-dzialanie-niepozadane-szczepionki-na-covid-19/

  szczepionki
  https://tarnogorski.info/spolka-miejska-zarobila-ponad-500-000-zl-na-masowym-punkcie-szczepien/

 11. dorzeczy.pl/kraj/165753/ks-isakowicz-zaleski-o-szczepionce-moge-byc-krolikiem-doswiadczalnym.html

  rp.pl/wydarzenia/art18449281-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-kazdy-z-ksiezy-powinien-zachecac-do-szczepien

  wiadomosci.wp.pl/obowiazkowe-szczepienie-ksiezy-ks-isakowicz-zaleski-to-kwestia-odpowiedzialnosci-6717361145940864a

  Ś.p. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski szczególnie przydatny w walce o prawdę o ukraińskim ludobójstwie na Polakach, zmarł po chorobie na turbo raka wywołanym po eliksirze. Sam mówił o sobie, że będzie „królikiem doświadczalnym”.
  gloria.tv/post/vgmt66nBDNEo64Q7gneLoyyK3#15

 12. Atlantysta:
  amerykański agent

  Michał Kobosko | Polska 2050 Szymona Hołowni
  polska2050.pl/ludzie/michal-kobosko
  szef biura waszyngtońskiego think-tanku Atlantic Council.

  Press Release

  October 30, 2013
  Michał Kobosko szefem warszawskiego biura Atlantic Council i dyrektorem Wrocław Global Forum

  DO NATYCHMIASTOWEJ PUBLIKACJI
  30 PAŹDZIERNIKA 2013

  KONTAKT
  Taleen Ananian
  press @ AtlanticCouncil.org, +1.202.778.4993

  WASZYNGTON – Atlantic Council – jeden z najważniejszych amerykańskich think-tanków – powołal Michała Kobosko na stanowisko szefa polskiego biura Atlantic Council w Warszawie oraz dyrektora najważniejszego projektu tej organizacji w Polsce – Wrocław Global Forum

  Kobosko będzie zarządzał drugim po Stambule, lokalnym biurem Altantic Council.

  “Michał jest nie tylko rasowym dziennikarzem, ale i utalentowanym menedżerem – mówi Frederick Kempe, przewodniczący i dyrektor zarządzający Atlantic Council

  – Dzięki jego powołaniu, konferencja Wrocław Global Forum ma szansę , umocnić swoją pozycję jako jedno z najważniejszych środkowoeuropejskich wydarzeń, skupionych wokół wyzwań związanych z gospodarką, demokracją i bezpieczeństwem międzynarodowym.”

  Kobosko rozpoczął karierę dziennikarską w 1993 roku w dziale gospodarczym Gazety Wyborczej.

  Studiował na Politechnice Warszawskiej i w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW.

  Pracował m.in. jako redaktor naczelny polskich edycji czołowych amerykańskich pism takich jak Forbes, Newsweek i Bloomberg Businessweek.

  Obecnie pełni rolę redaktora naczelnego polskiej edycji portalu Project Syndicate, jest też współwłaścicielem agencji mówców Prime Speakers.

  Wrocław Global Forum, współorganizowane przez Atlantic Council, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych i miasto Wrocław, co roku gromadzi ponad 400 przedsiębiorców, polityków i działaczy społecznych, którzy wspólnie dyskutują o największych wyzwaniach współczesności.

  Od momentu powstania w 2010 roku Forum gościło czołowych ministrów i parlamentarzystów, szefów firm i liderów instytucji, naukowców, doradców, dowódców wojskowych i ludzi mediów.

  W roku 2014 Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca i będzie stanowić część przypadających na ten rok obchodów 25. rocznicy upadku komunizmu.

  Forum przyznaje także co roku Nagrody Wolności (Freedom Awards) Atlantic Council, honorujące zasłużone osobistości i organizacje promujące idee wolnościowe.

  Osoby zainteresowane wywiadem z Michałem Kobosko, lub informacjami na temat Wrocław Global Forum i/lub Rady Atlantyckiej prosimy o kontakt mailowy na adres: press @ AtlanticCouncil.org.

  #
  Atlantic Council promuje model konstruktywnego przywództwa i zaangażowania w sprawy międzynarodowe – uznając wiodącą rolę Wspólnoty Atlantyckiej i jej odpowiedzialność za sprostanie wyzwaniom globalnym.

  Related Experts: Michał Kobosko

  atlanticcouncil.org/news/press-releases/michal-kobosko-szefem-warszawskiego-biura-atlantic-council-i-dyrektorem-wroclaw-global-forum/

  Prawie 25 lat pracy w branży medialnej. Dziennikarz ekonomiczny, Redaktor Naczelny m.in. Forbes, Newsweek Polska, WPROST, Dziennik Gazeta Prawna. W latach 2013-19 dyrektor biura w waszyngtońskim think-tanku Atlantic Council. Od 2019 roku zaangażowany w kampanię prezydencką Szymona Hołowni, a potem w tworzenie ruchu społecznego i partii politycznej Polska 2050. Dziś I Wiceprzewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni.

  Poseł
  Klub/koło: Klub Parlamentarny Polska 2050 – Trzecia Droga
  Data i miejsce urodzenia: 1968-04-15, Warszawa
  Zawód: dziennikarz

  en.wikipedia.org/wiki/Atlantic_Council

 13. Swego czasu media opublikowały stenogram z prywatnej rozmowy przeprowadzonej 28 marca 2018 r.

  pomiędzy Markiem Chrzanowskim, ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego

  a Leszkiem Czarneckim, głównym akcjonariuszem Getin Noble Banku.

  LC I notabene jak sobie pan popatrzy w historii. Jako ciekawostkę Panu powiem.

  Wie Pan kto zakładał Getin Bank?

  U was są dokumenty. Wniosek o przejęcie Górnośląskiego Banku gospodarczego na bazie, której licencji powstał Getin złożyłem ja i Nathaniel Rothschild.

  To był mój wspólnik w 2004 r.

  I uwaga, Kwaśniak nie dał mu licencji, Rothschildowi,

  po raz pierwszy w ogóle w historii.

  MC Dlatego że był obcokrajowcem?
  LC Nie.
  MC Po prostu nie uznał, że nie daje Rothschildowi?

  LC Tam była straszna afera Rothschild interweniował przez ambasadora brytyjskiego tutaj.

  I ostatecznie Rothschild wycofał swój wniosek.

  Ma pan u siebie wszystkie dokumenty. Kwestia była taka, że jak aresztowano Chodorkowskiego (Michaił Chodorskowski, były prezes Jukosu – red.),

  Putin aresztował Chodorkowskiego.

  Tuż przed jego aresztowaniem bardzo duże pieniądze Chodorkowski wycofywał z Rosji. Nathaniel Rothschild był u niego w radzie nadzorczej Jukos

  . No i gdzieś tam było podejrzenie, nigdy nie prowadzono sprawy, ale było podejrzenie, że być może Rosjanie to mogą potraktować jako pranie brudnych pieniędzy.

  No i nie wiadomo co z tego będzie.

  No i Kwaśniak na wszelki wypadek powiedział mu, że to, za nim się tamta sprawa wyjaśni, no to on tu nie może dać licencji.

  A kiedy się sprawa wyjaśni, może za dwa lata, albo może za pięć. I Rothschild, on tu był personalnie jako osoba, nie jako bank, wycofał swój wniosek.

  MC Ale…
  LC Ale to był mój wspólnik.
  MC Ale panowie jako spółka chcieliście założyć bank?
  LC Nie, myśmy w dwójkę występowali tutaj do KNF-u
  MC Mhm LC Jako nabywcy MC Aha
  LC Górnośląskiego Banku Gospodarczego żeby na jego bazie, potem zbudować Getin Bank. Jego wniosek jest u was.
  MC Muszę zobaczyć, z ciekawości

  LC bo to akurat ciekawa historia 2004 Nathaniel Rothschild syn Jamesa Rothschilda byłego prezesa Bank of England to był mój wspólnik

  MC No ale to by Pan miał (nz słowo??)
  LC Powiedziałbym tak Kwaśniak nie pozwolił oczywiście że tak bo miałabym u siebie Rothschildów w banku
  MC Kapitał
  LC ależ oczywiście ja byłem bardzo nieszczęśliwy że ja dostałem licencję a Rothschildowie nie. Znaczy formalnie to nie to, że nie dostali tak jak to taka sama rozmowa była jak z tą …[nazwisko znane redakcji] no , bardzo mocno naciskał Kwaśniak żeby on wycofał wniosek no i w końcu wycofał i ja wtedy kupiłem w całości bank.
  zagozda.info/jakub_frank_w_narodowym_banku_polskim.html
  pb.pl/getin-z-rothschildem-przejmuja-gbg-197110

  Interesują nas finanse
  Z Leszkiem Czarneckim, większościowym udziałowcem Getin Holding SA, oraz Nathanielem Rothschildem, zarządzającym funduszem JNR Acquisitions, rozmawia Piotr Utrata

  Publikacja: 16.01.2004 08:13

  parkiet.com/gospodarka/art25307271-interesuja-nas-finanse

  Jakub Frank w Narodowym Banku Polskim?
  Pierwsza publikacja: 13 stycznia 2024 r.

  MC Dlatego ciekawostkę panu powiem. Powiedziałem do Prezesa Glapińskiego, no on ma tam te, jak to się nazywa.
  LC Jestem

  MC Frankiści. Kojarzy Pan frankistów?

  MC Gdyby pan kiedyś zobaczył protokół posiedzenia z tej części niejawnej. To, by się pan przeraził. A na pewno nikt nie mówi w kontekście jakiegoś antysemityzmu o jakiejkolwiek pana działalności. Mówię tutaj o tych naszych z komisji. Jeżeli chodzi o Prezesa Glapińskiego no to ona ma ta, jest z rodziny

  LC Mhm
  MC Nie chcę żeby pan to poruszał, ale jest z rodziny. Kojarzył pan frankistów?
  LC Tak

  MC Franka, który przeszedł na wiarę chrześcijańską. To była społeczność żydowska, tak, bardzo ciepło się wypowiada.
  LC Ja mieszkam w Miami na wyspie gdzie czterdzieści dwa domy są. My jesteśmy z żoną jedynymi gojami, czterdzieści jeden domów żydowskich… W takiej społeczności mieszkamy

  MC Moja rodzina ze strony mamy, no to mieszka w małej społeczności

 14. Rzeź wołyńska rozpoczęła się tydzień po śmierci gen. Sikorskiego. Co ma wspólnego śmierć gen. Sikorskiego z rzezią wołyńską ?
  Brytyjczycy nie chcą nam wydać teczki z dokumentami gen. Sikorskiego.
  Gen, Sikorski miał w teczce ofertę jaką nam złożyli Niemcy za odstąpienie od Anglosasów.
  Gen. Sikorski miał dać Niemcom odpowiedź na ich ofertę. Generał zginął wśród Polaków i Brytyjczyków w
  brytyjskiej bazie wojskowej. Co zrobili z córką generała, która znała zawartość teczki do dzisiaj nie wiadomo.

 15. Rozmowa z Andrzejem Lepperem, przewodniczącym Samoobrony, o tym jakie naciski na niego wywierano, o kulisach rządów PiS oraz o tym, jak uwodzi Jarosław Kaczyński.

  Ale niech CBA da sejmowej komisji dostęp do twardych dysków ze swoich komputerów.

  Zobaczyłby pan, jak była prowadzona akcja wobec doktora Garlickiego.

  Czy był ktoś, kto do CBA przyszedł i powiedział, że G. bierze łapówki?

  Przecież to było zrobione tak samo jak ze mną.

  Podstawiono agentów, którzy mieli mu wręczyć łapówkę. Jego już pokazywano w kajdanach, kiedy dokumenty w tej sprawie dopiero powstawały.

  W sprawie Rydzyka chyba była między braćmi różnica.
  Żadnej. Tylko grali inaczej. Bo Jarosławowi bardzo mocno zależy na Radiu Maryja i jego słuchaczach.

  A o Rydzyku rozmawiał z wami szczerze?
  Nie. Wiedział, że ja Rydzyka szanuję. A bardzo się go boi. Nie wejdzie z nim w starcie. Ale to oni przyczynili się do tego, co teraz dzieje się wokół Rydzyka. Po cichu próbują go podgryźć.

  Wie pan czy się pan domyśla?
  To wiem. Niech pan sprawdzi kontakty dyplomatów z kard. Bertone, watykańskim sekretarzem stanu. Przez niego załatwiali Wielgusa. I teraz próbowali tą drogą załatwić Rydzyka po tekście we „Wprost”.

  polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/225840,1,andrzej-lepper-w-niektorych-przypadkach-udawalem-glupiego.read

  Jak stwierdził Lepper, teraz nie ma już żadnych wątpliwości, że akcja CBA była prowokacją „przygotowana po to, aby zniszczyć Samoobronę i od początku niezgodna z prawem”.

  „Na początku prawo naruszyły służby, i CBA, i ABW” – twierdzi Lepper.

  „Nie wolno w Polsce fałszować dokumentów urzędowych, podrabiać pieczątek czy podpisów” – dodaje.

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/124505,lepper-kaczynski-chcial-mnie-wykonczyc.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *